Šantovka Living: bydlení snů v přírodě kousek od centra

05.05.2023

O ideálním bydlení sice mohou mít lidé různé představy, v základním se ale shodnou. Doma by se člověk měl cítit příjemně a pohodlně a byt by současně měl být praktický pro každodenní obývání. Mnozí tvrdí, že takovou ideální představu naplňuje rezidenční projekt Šantovka Living v Olomouce. Nasvědčují tomu i prestižní odborná ocenění, která projekt získal.

Moderní, kvalitně navržené a postavené domy nabízejí byty, v nichž se žije pohodlně, příjemně a současně úsporně, pokud jde o náklady na energie. Díky chytrým řešením, které jsou od počátku součástí projektu.
Velikým bonusem rezidence je její umístění. Domy vyrůstají v přírodním prostředí mezi dvěma rameny řeky Moravy, defacto téměř na ostrově. Jen pár kroků odsud je přitom tramvajová zastávka a do centra města se dá hromadnou dopravou dojet za tři minuty nebo dojít pěšky za nějakých deset minut. Dalšími plusy je promyšlené pojetí celého prostoru, v němž rezidenční bydlení vyrůstá a precizní provedení včetně prvotřídního vybavení bytů.

Z hlediska provozu bytů je podstatná skutečnost, že se o jejich vytápění postará energeticky úsporný systém využívající geotermální energii. Systém geotermálních vrtů s tepelnými čerpadly navíc umožňuje také úsporné a ekologicky šetrné chlazení interiéru v horkých letních dnech.

Pokud byste chtěli jeden takový perfektní byt vidět 0na vlastní oči, není to problém. Stačí se podívat na webovou stránku santovkaliving.cz a objednat si prohlídku vzorového bytu. O jeho interiér se postarala renomovaná bytová designérka Eva Heinzová. Té se podařilo skloubit atmosféru vzorového bytu se svěžím a elegantním exteriérem objektu. "Chtěla jsem vytvořit harmonický, útulný prostor, sladěný v přírodních tónech. To vše s ohledem na to, aby byl kladen důraz na praktičnost a celkové maximální využití dispozic interiéru. Jednoduše řečeno v bytě se musí hezky žít, ale také fungovat," říká designérka Eva Heinzová.
Projekt už brzy dostane první obyvatele. Pokud chcete být mezi nimi, neváhejte. První etapa výstavby je totiž ve finále.