Segafredo Pronto, nová prémiová instantní káva

09.02.2022

Značka Segafredo se na českém trhu objevila v roce 1994 a rázem se stala průkopníkem italské kávové kultury. Za firemní DNA je právem považováno pravé italské espresso, nicméně i milovníci instantní kávy si zaslouží pravý degustační kávový zážitek. Společnost Segafredo Zanetti CR tak uvedla na český trh žhavou
novinku - Segafredo Pronto, instantní prémiovou kávu.

Pronto je první instantní káva v nabídce značky Segafredo na českém trhu. Pro většinu lidí je příprava instantní kávy velmi jednoduchá a rychlá. Proto se společnost rozhodla vytvořit luxusní kávu, která je v té nejvyšší možné kvalitě připravena za několik okamžiků.

Pronto je vyrobeno pomocí lyofilizace, neboli vymrazováním. Je to jeden z nejčastějších způsobů sušení. Konkrétně u kávy hovoříme o vymrazování ve vakuu, kdy si produkt v maximální míře uchová barvu, chuť i aroma. Je to ostatně patrné ihned po otevření, kdy vůně připomíná čerstvě namletou kávu. Důležité také je, že během procesu neztratí káva své cenné antioxidanty.

Rozpustná káva je připravena ze směsi kávových zrn Arabica a Robusta, která jsou tmavě pražená. Její chuť je tak vyvážená a doplněná o příjemné aroma.

"Jedná o další novinku, která je něčím unikátní. V případě Pronta jde o skutečnost, že je to první retailová instantní káva v nabídce značky Segafredo na českém trhu. Rozhodli jsme se umožnit i milovníkům instantní kávy dopřát si jejich oblíbený šálek v nejvyšší možné kvalitě," říká Petra Knapová, Marketing Manager CZ&SK ze Segafredo Zanetti CR.

Káva Segafredo Pronto má certifikaci RFA (Rainforest Alliance), což v praxi znamená, že splňuje přísné enviromentální, ekonomické a sociální požadavky v zemích původu. Cílem RFA je ochrana životního prostředí a zachování práv všech pracovníků.

Instantní kávu Segafredo Pronto můžete zakoupit například na Alza.cz, v hypermarketech Globus a v dalších vybraných obchodech.