„Sex je zdravý“, říká Erosstar.cz! 9 zdravotních důvodů, proč si naplno užívat sex

19.09.2022

Sex je úžasný. Stejně tak skvělý je i pro zdraví! Ať už se jedná o mozek, tělo či mysl. Sexshop Erosstar nám sdělil 9 důvodů, jakým způsobem sex pečuje o vaše zdraví.

1. Lepší spánek
Intimní hrátky jsou spojené s výdejem energie. Při akci se ve svalech uvolňuje glykogen, který zapříčiňuje ospalost.

2. Hebká pleť
Tuto vychytávku ocení každá žena. Připadá vám, že po vzrušující noci ráno doslova záříte? To vám jen nepřipadá, opravdu to tak je!

3. Silnější zuby
Ráda uspokojujete milého pusou? Nedělá to dobře jen jemu, ale i vám.
Ve spermatu se nachází minerály jako zinek, hořčík a vápník. Tyto minerály mohou pomoci posílit a rozzářit váš chrup!

4. Snížení rizika během těhotenství
Bolesti hlavy, otoky končetin a nevolnost. To vše může způsobovat preeklampsie. Ve spermatu se nachází složka, která může tomuto onemocnění zabránit. Tak směle do toho, jen ho z partnera dostaňte.

5. Lepší partnerský vztah
Sex není nazývám milováním pro nic za nic. Když si páry navzájem plní své sexuální touhy, hlásí zvýšené uspokojení ze vztahu.

6. Lepší imunita
Býváte často nachlazení? V tom případě si místo léků dopřejte soulož! Jedinci, kteří si ji dopřávají dvakrát týdně, mají třikrát větší zásobu imunoglobulinu A.

7. Zvýšená aktivita mozku
Sex zvyšuje průtok krve v celém těle. Díky tomu se do mozku dostane větší množství glukózy, která se přeměňuje v energii, napomáhá k soustředění a koncentraci. Ranní sex je skvělý start do dne!

8. Zmírnění bolesti
Sex je droga. Do jisté míry tomu tak opravdu je. Endorfiny uvolňované během orgasmu se podobají morfinu. Mají i podobný účinek na mozek. Spouští morfinové receptory a díky tomu účinně ulevují od bolestí hlavy, zad a svalů.

9. Zdravější srdce
Milování se je příjemné kardio. Posiluje metabolismus, napomáhá k hubnutí a udržuje zdravé srdce.
Co díky sexu zažíváte vy? Vyšší sebevědomí? Pocit ženskosti? A co masturbace? I ta má své úžasné výhody. Naše rada profesionálů z Erosstaru zní: Milujte se, milujte sebe, milujte se sebou. Vaše tělo, mysl i partner/ka to rozhodně ocení.