Sexy křivky last minute

18.07.2022

Zpevnit bříško, vyhladit stehna, zbavit se "madel lásky"... Co všechno se dá stihnout, než vyrazíte na dovolenou?

Máte výčitky svědomí, že jste s prvními jarními paprsky neobula tretry a nevzala útokem posilovnu? To opravdu nemusíte, protože existuje řada dalších řešení, která dokážou vytvarovat křivky během velmi krátké doby a zatočit s problémy, na něž jsou i ta nejpoctivější cvičení a nejvzornější jídelníček krátcí.

Revoluční ledoborec

Kryolipolýza, tedy metoda likvidace tukových buněk mrazem, není ve světě estetické medicíny žádným nováčkem. Přesto kvůli různým neznačkovým napodobeninám, které nepřinášely slibovaný efekt, upadla na čas takřka v zapomnění. Nyní se ale na scéně objevuje nová metoda Cooltech a s ní je všechno jinak. Cooltech pracuje s maximálním možným podchlazením až na -8 °C, její účinky jsou tak s běžnými kryolipolýzami dostupnými v kosmetických salonech absolutně nesrovnatelné. Za kvalitu ošetření ručí klinické studie, které prokázaly úbytek tuku až o 80 % během 4 měsíců, ale i fakt, že tuto metodu najdete skutečně jen na klinikách u kvalifikovaných lékařů.

Jak funguje? Cooltech postupně ochlazuje tukové vrstvy kůže, zmražené tukové buňky jsou pak přirozeně vyloučeny z těla lymfatickým systémem. Pro optimální efekt lékaři doporučují 1-3 ošetření jedné oblasti po 6-8 týdnech. Ošetření jedné oblasti přitom trvá pouhých 45 minut. Během jednoho sezení lze zeštíhlit až 4 partie. Pak už je jen na vás, rozhodnete-li se skoncovat s povolenou kůží v oblasti paží, ubrat pár centimetrů v pase nebo vypracovat štíhlejší stehna do bikin. Výsledky jsou viditelné už po první návštěvě a těšit se z nich můžete takřka okamžitě. Po ošetření není třeba žádná rekonvalescence a nejsou s ním spojená žádná omezení.

Tvarování na počkání

Ať už jste s jarem propadla běhu, jízdě na kolečkových bruslích nebo jste vybičovala svou disciplínu k pravidelným návštěvám fitcentra, pravděpodobně nám dáte za pravdu, že zpevnění a posílení těla není takový problém. Ale co to břicho, které se pořád klene nad okrajem kalhotek, nebo stehna, z nichž se vám ani nejusilovnějším cvičením nedaří vygumovat geneticky dané ďolíčky či centimetry navíc? Právě pro řešení těchto problémů byl vyvinut nový přístroj Wonder, který umí neinvazivní cestou pracovat s problematickými partiemi, zpevnit kontury postavy a zároveň redukovat celulitidu. Wonder působí v hlubokých strukturách tkáně, v nichž stimuluje rychlou lipolýzu (odbourávání tuku v tukových buňkách). Zároveň ošetřuje okolní pojivovou tkáň, čímž vyhlazuje celulitidové ďolíčky. Pokud jste k takovým zázrakům na počkání skeptická, musíme vás ujistit, že Wonder opravdu funguje. První úbytky jsou znatelné už po prvním sezení, které trvá 25 minut.

"Zázračný" vitamín C

Jednou ze žhavých novinek je biologická liposukce. Při ní se do ohraničeného tukového podkoží injekčně aplikuje účinný koktejl namíchaný z vysokých dávek speciálně upraveného vitamínu C a trojmocného železa. Tyto - pro tělo jinak blahodárné látky - totiž ve vysoké koncentraci tukové buňky zcela bezpečně zničí. A umí to bez řezání, téměř bez bolesti a samozřejmě i bez narkózy. Píchnutí samotné nebývá díky tenoulinké jehličce příliš cítit a rozhodně ho nelze srovnat s běžnou injekcí. Celá procedura trvá 10-30 minut a je potřeba počítat s tím, že bezprostředně po ní bude ošetřené místo asi 15 minut citlivé. Žádný zvláštní režim není po zákroku potřeba dodržovat. Doporučuje se pouze dbát na dostatek tekutin a samozřejmě se nepřejídat. Lehký otok v místě ošetření obvykle zmizí během jednoho dne a první výsledek redukce tukové tkáně lze vnímat po 3 až 5 dnech. Zákrok pak lze v případě potřeby opakovat, ale většinou k tomu není důvod.

Když tělo stávkuje

Nejefektivnější metodou, jak vyhrát nad problematickými partiemi, jako jsou například "silná" kolena, záda nebo vnitřní strana stehen, ale stále zůstává liposukce, kterou 21. století posunulo na zcela novou úroveň. Hlavním kamenem úrazu klasické liposukce byl fakt, že neřešila stav kůže nad oblastí odsáté tkáně. Kvůli tomu zůstávala pokožka po zákroku často povolená. Tento problém nyní řeší tzv. radiofrekvenční liposukce, při níž dochází k odsátí přebytečného tuku a zároveň k prozáření kůže radiofrekvenčním proudem, který mění strukturu buněk v podkoží a stimuluje tvorbu kolagenu. Po zákroku je díky tomu pokožka v ošetřené oblasti krásně vypnutá, vyžehlená, zpevněná a zbavená celulitidy. Oproti klasické liposukci je radiofrekvenční metoda také mnohem šetrnější, což v praxi znamená méně bolesti, omezenější tvorbu modřin a jizev a rychlejší proces hojení. Liposukční kanylky se totiž zavádějí z malých, maximálně centimetr velkých nářezů kůže. Zákrok se provádí v analgosedaci - řízeném spánku, a je tedy třeba počítat s jednodenní hospitalizací. Po zákroku je také nutné nosit 6-8 týdnů kompresivní prádlo.

Prospěšný tuk

Tuk v souvislosti s naším tělem považujeme za něco, čeho je třeba se honem rychle zbavit. Moderní plastická chirurgie však toto pojetí převrátila vzhůru nohama, když představila tuk jako nejlepší výplňový materiál, který se může našemu tělu dostat. Na rozdíl od jiných výplňových materiálů se naprosto přirozeně integruje do tkání. Co to znamená v praxi? Trápí-li vás, že dokonalosti vašeho těla stále brání problematické partie, můžete zvolit liposukci s aplikací získaného tuku do těch partií, v nichž se ho naopak nedostává. Variantou číslo 1 je možnost zvětšení, respektive modelace prsů. Možností číslo 2 je tzv. fatgrafting obličeje, při němž se získaný tuk aplikuje do nosoretních rýh, rtů, propadlých tváří nebo oblasti horních či dolních víček. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, počítejte s tím, že v oblasti obličeje může dojít k dočasným otokům. Obrňte se také trpělivostí, protože finální efekt se dostavuje až zhruba 3 měsíce po zákroku.

Text: Běla Gabrielová