Školní svačinky – zdravě a chutně

30.08.2021

Přání být tím nejlepším rodičem včetně zajištění kvalitních pokrmů pro své děti se často střetává s reálným nedostatkem času, energie či inspirace. Připravit každodenně něco zdravého na zub, a přitom se vejít do ráno časově nabitého harmonogramu, může být ale mnohdy snadnější, než si myslíte. Pokud Vám už někdy dochází nápady, co dobrého nachystat dětem ke snídani či svačince do školy, inspirujte se tipy Mlékárny Valašské Meziříčí, jednoho z předních českých výrobců zdravých dobrot nejen do školní aktovky. V sortimentu mlékárny Valašské Meziříčí najdete vše, ať již jsou to výborné Smetanové jogurty z Valašska nebo sortiment kysaných výrobků, do kterých patří kefírová mléka či mléka acidofilní se znovu uzavíratelným praktickým uzávěrem. Porci zdravé svačiny si tak každý školák snadno určí sám. Výborné jsou také Bílé jogurty z Valašska. Ty mlékárna vyrábí jak smetanové, tak polotučné a v letošním roce také nově bílé jogurty s přidanou hodnotou bifido. Svačinou v podobě výrobků Mlékáren Valašské Meziříčí zvolíte lehce stravitelnou přitom vydatnou chutnou a zdravou verzi pokrmu. Navíc příprava zabere skutečně minimum času. Nezapomínejte proto ani v novém školním roce na pochoutky z čisté přírody Valašska. Mlékárna spolupracuje výhradně s dlouholetými, vztahem prověřenými dodavateli, kteří dbají na nejvyšší kvalitu českého mléka od domácího skotu.

"Stíhat jíst zdravě, plnohodnotně a pravidelně a k tomu dostávat jedničky? To bývá pro naše nejmenší mnoho úkolů najednou. Kolotoč požadavků a přání rodičů i učitelů se roztáčí hned od rána. Pokud zvolíme produkty, které nám pomohou naše děti zaujmout a zachutnat jim, pak si mnohé usnadníme. U nás v Mlékárnách Valašské Meziříčí si tyto aspekty uvědomujeme a snažíme se být tou správnou inspirací. A to například dobrou svačinkou v podobě jogurtu či kefíru, která umí zahnat nejen hlad, ale také zlepšit pozornost ve školní lavici," říká Zdeněk Bukovjan Sales&Marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. "Naše výrobky jsou vyráběny z kvalitních surovin. Jsou vhodné nejen na snídaně či svačinky do školy, ale pro všechny věkové kategorie. Ocenit je tak mohou i učitelé, kterým zbývá málo času mezi jednotlivými vyučovacími hodinami," dodává Zdeněk Bukovjan.

Tip na zdravou a rychlou snídani

1 Bílý jogurt bifido
Hrst cereálií
Ovoce
Oříšky
Javorový sirup nebo med
Bílý jogurt dáme do misky a přisypeme dle chuti oblíbené cereálie nebo vločky, ovoce dle sezonnosti (borůvky, jahody, maliny, meruňky) a posypeme oříšky. Pokud máte rádi sladší variantu přidáme javorový sirup nebo med.

Bílé jogurty vyrábí Mlékárna Valašské Meziříčí v několika druzích. Smetanový jogurt z Valašska bílý s tučností 10%, Bílý jogurt z Valašska s obsahem tuku 3%, který prodává ve variantě 150 g, 380 g a 500 g a v letošním roce uvedla na trh novinku - Bílý jogurt z Valašska bifido s obsahem tuku 3,7%.

Na svačinku do školy se pak výborně hodí Kefírová nebo Acidofilní mléka z Valašska, která mají praktický uzavíratelný uzávěr, tudíž neskončí rozlité někde v aktovce. Děti dávají přednost ochuceným variantám a tradičně sáhnou po Kefírovém mléku nízkotučném v příchuti jahoda či višeň. Acidofilní mléka jsou pak doplněna o výživné cereálie. Pokud do boxu dětem přidáte ovoce, máte plnohodnotnou a zdravou svačinku pro školáka.