Spaní v jejich povlečení je úplně jiný zážitek, než jste zažívali doteď - nová česká značka MARIELI

06.12.2022

ak se stane, že úspěšná mladá žena s titulem z prestižní Kolumbijské univerzity opustí kariéru na Ministerstvu zahraničních věcí, kde se účastnila misí v Afghánistánu a měla namířeno do NATO, a vytvoří vlastní značku s luxusním ložním prádlem? Seznamte se s "ministryní spánku" Terezií Täubelovou a fascinujícím příběhem její nové české značky MARIELI.

Už Tereziina prababička Marie Líkařová měla velké odhodlání a nakonec i úspěch. Za první republiky měla vlastní obchod právě s ložním prádlem. Sama vybírala materiály a na povlečení vyšívala osobité monogramy budoucích majitelů. To, co mohlo plynule pokračovat jako rodinná tradice, ale násilně zatrhli v roce 1948 komunisté. Obchod jí sebrali, její příběh a ostatně i samotné povlečení v rodině ale zůstaly dodnes.

Příběh své rodiny připomíná Terezie i v samotném názvu, pro který se inspirovala u jména své prababičky. A tak vznikla MARIELI, nová česká značka, která přináší na trh povlečení, o kterém jste snili. Pokud hledáte opravdovou kvalitu, dál už hledat nemusíte.

"U povlečení považuji za zásadní prodyšnost a měkkost, a aby dobře odvádělo pot a udržovalo optimální tělesnou teplotu. A v tom ještě nic nepřekonalo 100% bavlnu. V MARIELI šijeme z té nejkvalitnější. Naše zákazníky nezajímají podrobnosti a způsob výroby - chtějí prostě fakt super ložní prádlo, které vydrží, nežmolkuje, i když ho perou každý týden. A to my máme, u nás nemůžete sáhnout vedle. Jediné, co musíte, je udělat rozhodnutí, jestli jste spíš saténový, nebo perkálový typ. Obojí je 100% bavlna, jde jen o způsob vazby. Satén je neuvěřitelně luxusní, hebký, měkký. Perkál je spíš křupavý a chladivý, takový ten "namandlovaný" pocit, jak ho známe z dětství... A co se týče našich péřových výplní, tak to je úplný sen. Vyrábíme je ručně v malé české dílně. A jenom z těch nejkvalitnějších materiálů a používáme pouze stoprocentní prachové husí peří. Díky tomu jsou přikrývky neuvěřitelně lehounké, přesto super hřejivé." dodává Terezie.

Zakladatelka MARIELI říká, že povlečení je vysoce osobní záležitost. V posteli strávíme třetinu svého života a kvalitní spánek je zásadní. Pečujte o něj a věnujte ho i svým blízkým - je to dárek, který vydrží.

marieli.cz