Správná intimní hygiena je klíčem ke zdraví

01.02.2022

Máte svůj pravidelný ranní beauty rituál nebo zaběhnutou večerní odličovací rutinu? Stejně jako pečujete o svůj zevnějšek, byste měla každý den věnovat chvilku také svým intimním partiím. Právě tato místa na ženském těle jsou mimořádně náchylná k podráždění. Nežádoucím problémům, které nás mohou pěkně potrápit, můžeme předejít správnou péčí. Jak na ni?

Dopřejte svému tělu prostor pro dýchání a noste volné a vzdušné oblečení z přírodních materiálů. Především u spodního prádla vybírejte pečlivě - každý den přichází do kontaktu s naší kůží, proto je důležité vybrat to správné. Kalhotky ze syntetických materiálů mohou při celodenním nošení způsobit podráždění a zadělat na nepříjemné problémy.

Důležitá je také pravidelná návštěva gynekologa. Vyplatí se nezanedbávat prevenci a minimálně jednou ročně ordinaci ženského lékaře navštívit. Zároveň při náznacích potíží odhoďte případný stud a návštěvu rozhodně neodkládejte. Včasná prohlídka mnohdy vyřeší problém už v počátku. Rovnováha intimních partií je nejnáchylnější k narušení v období menstruace. Během vašich dnů proto dbejte na zvýšenou hygienu a pravidelnou výměnu vložek a tamponů.

Možná je to překvapivé, ale i u intimní hygieny někdy platí, že méně je někdy více. Nadměrné vystavení mýdlovým produktům může vést k nepříjemným infekcím. Proto nikdy nepoužívejte na citlivé partie běžné mýdlo, ale volte přípravky navržené speciálně pro intimní péči. A pozor, nepoužívejte žínku - může obsahovat bakterie a plísně, mycí gel nanášejte jednoduše rukou.

U intimních přípravků bychom měli věnovat zvýšenou pozornost složení a vybírat ty nejšetrnější. Česká značka Onclé ve své nejnovější řadě BIORGANIC poskytuje díky svému 100% přírodnímu složení dokonalou péči o citlivou pokožku. Navíc obsahuje unikátní BIOLIN P, který podporuje přirozenou mikroflóru v intimních partiích a zabraňuje opakovanému výskytu kožních problémů. Pokožka zůstává zdravá, chráněná, dokonale čistá a perfektně svěží.