Svazování těla aneb co je bondáž

03.01.2023

Svazování při sexu je forma BDSM, kdy jedna osoba svazuje svého partnera v sexuální pozici anebo také sama sebe při takzvané self-bondage. Proces může být tak jednoduchý nebo složitý, jak si pár přeje.

Bondáž se používá v sexuálních praktikách, které spadají pod BDSM. Zmíněná zkratka představuje otroctví a disciplínu, dominanci a podřízenost a v neposlední řadě sadismus a masochismus. "Ačkoliv v některých lidech mohou tyto slova vyvolat záchvěv strachu, není se čeho obávat. Ve správné míře si tyto hrátky užije opravdu každý," zmiňuje David Knieradl majitel sexshopu Erosstar.cz.

Nenech předsudky, aby pokazily tvou možnost si užít pořádnou zábavu!

Jak na bezpečnou bondáž

1. Neprováděj bondage s cizincem
2. Udělej první krok
3. Důvěra a komunikace je klíč
4. Méně znamená více
5. Zkoušej různé pomůckySvazování při sexu

Můžeš se zapojit do všech prvků BDSM. Mnoho z nich se překrývá, ale lze si vybrat jen to, co ti přijde lákavé. Vše je jen v tvé a partnerově režii. Ve všech případech je ovšem důležitá jak duševní, tak fyzická disciplína. A jaké jsou pozice, které zvládne každý začátečník?

Spooning neboli pozice lžiček: V poloze spooning bondage jsou paže zadního partnera svázány před osobou, jež leží vpředu.

Připoutání k posteli: Často za použití lana nebo pout. Takto přivázaná k posteli můžeš zaujmout různé polohy, z nichž většina je vhodná pro předehru nebo stimulaci pomocí vibrátoru.

Hogtie: Tento název představuje praktiku, při níž se ruce a nohy připoutají k sobě v jednom bodě.
Frogtie: V této pozici má submisivní osoba připoutané kotníky k zadním stehnům. Ruce jsou svázaný k sobě za jeho či jejími zády.

Přivázání k židli: Pro provedení této polohy je potřeba židle s vysokým opěradlem. Submisivní osoba sedí na židli a má přivázané kotníky k nohám od židle mezitím co paže jsou svázané za opěradlem. To dominantnímu zajišťuje možnost projet se na partnerovi nebo partnerce.