Svěřte své kočky během dovolené profesionálům

22.06.2023

Letní sezóna už klepe na dveře a vy si koušete nehty, že nevíte, jak vyřešíte hlídání pro své kočičí chlupáče? Vaše mamka už odmítla, přátelé se na opakované hlídání zrovna dvakrát netváří? "Nic si z toho nedělejte a věřte, že tohle řeší velké procento populace, které vlastní kočku," říká Nikol, majitelka agentury na hlídání koček HolidayCat.cz.Péči o kočky nabízíte už devátým rokem. Kdo u vás objednává hlídání koček nejčastěji?

Jaký typ klientů?

Nejčastěji přicházejí ti, kteří nechtějí zatěžovat dokola své známé, nebo mají větší nároky na péči o své kočky, například jim potřebují podávat léky, inzulin, nebo mají prostě koček hodně a proto to obnáší i spoustu úklidu okolo. A to už jen tak nikdo dobrovolně a pravidelně dělat nechce. U nás lidé mají, jak sami pak říkají, "klid na duši", že je o jejich miláčky dobře postaráno.

Co všechno kočičím zákazníkům nabízíte?

Na začátku se kočičí chůva sejde s klientem u něj doma, s kočičkami se seznámí, sepíše si vše potřebné, dále jestli je potřeba také zalít květiny, nebo nakrmit další drobné zvířectvo. Pak si už jen předají klíče a chůva dochází v domluvené termíny do jejich domácnosti. Samozřejmostí je také zasílání fotoreportu z každé návštěvy klientům na mobil.

Na kolik vaše služba letos vychází?

Jedna nejčastěji objednávaná návštěva vychází na 400,- Kč. Obnáší to základní obstarání kočky, včetně hry s kočkami, pokud o to stojí, a fotoreport klientovi. Zákazník může objednat i ekonomičtější variantu za 350, Kč na čistě bleskurychlé 15minutové podání krmení a vyčištění toalet.

Z mého hlediska je cena v pohodě, ale není to pro některé klienty už příliš?

Pro někoho může být trochu na hraně, ale za prvé klademe stále poměrně vysoké nároky na naše zaměstnance, a to především v oblasti zodpovědnosti a časové flexibility, a proto také potřebují adekvátní odměnu. Přeci jen jim majitelé svěřují klíče od svého bytu a milovaného tvora. Za druhé, tato cena je již včetně dopravy chůvy k vám domů kdekoliv po městě a zpět a to je dnes opravdu drahá komodita. Nakonec, pokud chce někdo skutečně ušetřit, může objednat 15 minutovou návštěvu 1x za dva dny a vyjde mu to na 350 Kč každý druhý den.

A v jakých městech už službu nabízíte?

Momentálně můžete objednat hlídání v Praze, Brně, v Plzni (tam máme teď dokonce slevu na objednávku do konce května), dále v Berouně, Kralupech nad Vltavou, v Kladně a chystáme velkou expanzi i během roku do všech větších českých měst. Takže nás sledujte na facebooku.

Pod jakým názvem vás najdou lidé na facebooku?

HolidayCat.cz – hlídání koček u vás doma.