Synonymum pohody? Odpočinek na terase.

15.02.2022

Terasa je tím pravým místem, kde si užijete pohodu letních dnů. Bývá umístěna na zahradě, ale zároveň jen krůček od domu, abyste si mohli dojít pro dobrou knížku nebo něco k pití.

Výběr materiálu je na vás. Uvažujete o dřevu? Jistě, dřevěné terasy jsou tradičním přírodním řešením. Dřevo, na rozdíl od betonu, dlažby či WPC, lépe pracuje s teplem a je v letních i chladnějších měsících příjemné na dotek. Ani z hlediska údržby se dřeva nemusíte bát. Stačí dodržet pár zásad.

Při pokládce terasových prken myslete na to, že dřevo je přírodní materiál - v létě vysychá a smršťuje se, v zimě nabírá vlhkost a roztahuje se. Mezi jednotlivými prkny je tedy důležité nechávat prostor pro cirkulaci vzduchu.

Terasové dřevo je neustále vystavováno působení deště, sněhu, rozdílných teplot a slunečního záření. Vlhkost je základní podmínkou pro napadení dřeva dřevokaznými houbami, plísněmi a hmyzem. Praskliny vznikající při vysušování dřeva jsou zase místem, kudy mohou škůdci do dřeva pronikat. A díky UV záření dřevo postupně šedne. Aby vaše terasa vydržela co nejdéle krásná a zdravá, sáhněte po dokonalém systému ochrany dřeva přípravky Bochemit:

1. Dřevo, které přijde do styku s půdou, kupte už impregnované na pile, kde impregnují máčením nebo vakuo-tlakově Bochemitem Forte Profi. Hledejte tam certifikát o správné impregnaci dřeva fungicidními a insekticidními přípravky značky Bochemit. Pokud dřevo do kontaktu s půdou nepřijde, můžete si ho snadno naimpregnovat i sami. Dobře vám poslouží Bochemit Opti F+ nebo Bochemit QB Hobby (pro menší plochy).

2. Následně dodá vaší terase nejen požadovaný odstín Bochemit Estetik Profi. Navíc ji bude chránit před UV zářením a pronikáním vody. A určitě vás potěší, že zkoušky akreditované laboratoře potvrdily životnost nátěru delší než 15 let, tj. konec neustálého natírání!

Více informací, rad a tipů uvádí výrobce na www.bochemit.eu.