Tajemný Příběh Kundaliní: Otvírání Zdroje Neomezené Energie a Duchovního Potenciálu

14.11.2023

Byl jednou jeden žebrák, který žil v hrozné chudobě. Každý den seděl pod stromem a prosil o almužnu. Občas mu lidé hodili pár mincí. Neměl žádné přátele ani příbuzné, a když zemřel, nikdo nechtěl jeho tělo někam odnášet a pohřbívat. Rozhodli se ho tedy zakopat přímo pod stromem. Ale když začali hloubit jámu, narazili na obrovský poklad. Jen pár stop pod zemí, kde žebrák seděl celý život, byl ukryt obrovský poklad, hrnec plný zlata!

Toto je příběh Kundaliní. Všichni neseme v sobě skrytý poklad, ale málokdo z nás vnímá tu nevyčerpatelnou energii, která v nás pulzuje. Takže si ani neuvědomujeme poklad, který v nás zůstává nevyužitý…

Co je Kundaliní energie?

Kundaliní energie je pojmem z hinduistické a tantrické tradice. Je uložena v naší základní čakře, zhruba v oblasti páteře. Tato energie je často zobrazena jako spirála nebo had, který spí. Když se probudí, začne stoupat od kořenové čakry nahoru až ke korunní čakře hlavy. Probuzená Kundaliní přináší radikální změnu v našem vědomí a v naší schopnosti vnímat svět kolem sebe.

Jak můžeme svou Kundaliní aktivovat?

K probuzení Kundaliní se většinou používá fyzické cvičení, spojené s dechovými praktikami, výjimečně se může jednat o spontánní proces.

Meditace kundaliní spojená s vizualizací nám může být v tomto procesu výrazně nápomocna. Zaměřuje se na harmonizaci jednotlivých energetických center a snaží se člověka zvědomit a uvést ho do kontaktu s jeho vlastní hlubokou energií.

Celé tělo se rozzáří a zharmonizuje. Připravení jedinci mohou pozorovat zvýšený příjem energie a pocity uvolnění a radosti.

S oporou a správným vedením se stává probuzení Kundaliní silným prostředkem k osobnímu růstu a transformaci.

Kundaliní jako klíč k neomezené energii a moudrosti.

Když se Kundaliní probudí, náš život už nemůže být stejný. Celý systém, mysl, tělo a duch projde masivní energetickou transformací. Jakmile tato mocná síla začne proudit naší bytostí, stane se zdrojem naší životní síly a skvělým nástrojem léčení a sebezdokonalování. Překročíme hranice našeho běžného vnímání reality a objevíme v sobě nové schopnosti a talenty. Nejenže budeme vědět, co od svého života požadujeme, ale také budeme schopni tyto cíle uskutečnit.

A tak - můžete strávit celý svůj život v nevědomosti, nebo se odhodlat a vykročit na dobrodružnou cestu za sebepoznáním.