Tip na rodinný výlet: Za zvířátky a atrakcemi do Farmaparku Soběhrdy

25.07.2022
Čeká vás spousta zábavy v přírode
Čeká vás spousta zábavy v přírode

Půlka letních prázdnin je za námi a vám už dochází nápady, kam vyrazit s rodinou za zábavou? Dejte na tip naší redakce a zajeďte si užít celodenní výlet do Farmaparku Soběhrdy.

V tamním areálu na vás čekají zvířátka z farem z celého světa, spousta atrakcí pro děti i rodiče, dobré jídlo, a hlavně pohoda v krásné přírodě. Farmapark je navíc až do 31.8. otevřen každý den od 10 do 18 hodin.
Farmapark se nachází v obci Soběhrdy nedaleko Benešova a přibližně 30 km od Prahy. Autem se k areálu z Prahy dostanete po D1 Exitem 29. Parkování se rozhodně bát nemusíte, před areálem je pro všechny návštěvníky připraveno velké parkoviště. Využít ale můžete i linkový autobus, který vás za zvířátky odveze z Benešova za pouhých 15 minut.

Vstupenky lze zakoupit předem online nebo po příjezdu na pokladně u vstupu do areálu. Na informacích u vchodu si také nezapomeňte rovnou koupit kyblík s krmivem, abyste se mohli během celého dne zúčastnit organizovaných krmení zvířat. Ta startují v 10:30 na Dvorečku s kozičkami, a to krmením kozy kamerunské. Co půl hodiny se můžete těšit i na krmení velblouda, oslíka, lamy nebo třeba pštrosa a oveček. Prohlédněte si celý rozpis krmení na webu.

Na co se v rozlehlém areálu těšit?

Kromě prvních zvířátek narazíte hned zkraje na dětmi oblíbené atrakce, kterými jsou Farma jeepy a vláček. Pokud máte rozdováděné děti, tyto a další spousta atrakcí budou pro vás tou pravou volbou. Děti se na nich pořádně vyblbnou a vy budete mít večer doma klid. Většina atrakcí, jako tobogány, trampolíny, skákací hrad, traktůrky či dětská hřiště jsou již v ceně vstupného. Placené atrakce se pak platí zvlášť pomocí žetonů. Jeden žeton stojí 50 korun a zakoupíte jej přímo u vybrané atrakce.

Po projížďce na Farma jeepech či kolotoči se vydejte po cestičce dolů kolem oveček a velbloudů a zastavte se také u lam. Ty jsou velmi přátelské a rády vám zapózují na parádní fotky. Uvidíte ale i roztomilá malá prasátka, nutrie a oslíky. A pokud jste vyrazili do Farmaparku v parný den, rozhodně se naloďte na plovoucí kruhy a vychutnejte si pohodovou plavbu na jezeře. U toho se můžete také občerstvit třeba bramborákem nebo lahodnou klobáskou.

To ale není vše!

Ve Farmaparku je pro milovníky dobrého jídla otevřeno i několik dalších gastro provozoven, z jejichž nabídky si vybere opravdu každý. Masožrouty potěší Farma grill nabízející grilované pochoutky a vegetariány zase nabídka salátů, rizota či třeba buchtiček se šodó. Na českých pokrmech si můžete smlsnout v hlavní restauraci. Chuť na sladké pak zajisté uspokojí výborné domácí koláče či kopeček zmrzliny Carte d'or.
V areálu Farmaparku najdete kromě již zmíněného i spoustu přírodních krás a míst k odpočinku. Projděte se vodní nebo levandulovou stezkou, zdřímněte si v houpacích sítích nebo se poseďte u ohně a opečte si tradiční český špekáček. Poblíž táboráku se zastavte u obrovských trampolín, které díky svítivé žluto-zelené barvě zajisté neminete. Děti si ale rády pohrají i na lanovém či myším hřišti a v případě nepříznivého počasí je otevřena vnitřní dětská herna.

Posledním naším tipem je pak tubingová dráha, kterou byste měli určitě vyzkoušet. Cesta dolů na nafukovacím kruhu je totiž jedinečným zážitkem, který bude bavit nejenom malé, ale i velké. Při zpáteční cestě ke vchodu se skočte podívat ještě na největšího hlodavce světa, kterým je kapybara, pštrosa Emu a klokany.

Tak co, dáte na nás a vyrazíte také do Farmaparku Soběhrdy? Přečtěte si více na https://www.farmapark.eu/ nebo se podívejte na Facebook či Instagram.