Tipy na nové bydlení v Praze. Navíc s hypotékou z lepších časů

06.03.2023

Sehnat dnes vysněný byt v Praze může být oříšek. Dobrých projektů v oblíbených lokalitách je málo a situaci s pořízením vlastního bydlení značně komplikuje nepříznivé dění na trhu. Řešení nabízí PSN, která v současné době realizuje několik rezidenčních projektů. Dva z nich, s výhodnější úrokovou sazbou hypotéky, vám představíme blíže.

Buďte vždy v centru dění

Hledáte komornější bydlení v širším centru Prahy? Seznamte se s projektem Bydlení Hanusova. 18 malometrážních jednotek 1+kk a 2+kk se skvěle hodí pro singles či páry, ale i jako výhodná investice do nemovitosti. Všechny jsou před rekonstrukcí, takže si můžete vytvořit byt přesně podle svého gusta. V rámci nízkopodlažního domu vzniká zároveň na zahradě příjemný společný prostor, ideální třeba pro letní grilování.

Mezi stanicemi metra Budějovická a Pankrác, kde bytový dům stojí, na vás čeká vše, co potřebujete pro spokojený život – od širokého spektra restaurací a kaváren přes nákupní možnosti až po sportoviště. Pokud by vám to přeci jen nestačilo, v centru Prahy jste metrem za pár minut.

Praktické byty poblíž přírody

Pokud preferujete klidnější lokalitu s rodinnou atmosférou, svou pozornost upřete k projektu Bydlení u Pekáren. V oblíbené Hostivaři zde vzniká 17 bytů o dispozicích 1+kk až 3+1, z nichž si vybere opravdu každý. Plnohodnotná občanská vybavenost a pestré možnosti sportovního i rekreačního vyžití představují největší lákadlo této městské čtvrti.

Na třípodlažním bytovém domě vám dále učaruje velkorysá společná zahrada. Na její zpevněné části můžete v klidu posedět se šálkem kávy, na té nezpevněné se pustit do zahradničení.

Bez obav z financování

Pořízení vlastní nemovitosti je kvůli enormní inflaci a vysokým úrokovým sazbám nelehkou záležitostí. Určitě tak oceníte, že u obou projektů je možné čerpat dotovanou hypotéku od PSN. Díky kompenzaci rozdílu mezi sjednanou výší úrokové sazby a sazbou 2,99 % od PSN nemusíte po dobu prvních dvou let nic řešit.