Tipy na originální bytové doplňky a dekorace, které zvládne každá šikovná švadlenka

01.10.2023

Originální kousky, které si ušijete sami, dodají vašemu bytu ten správný šmrnc.

Máte zájem o jiný rozměr polštářku nebo jinou barvu prostírání, než nabízí v obchodě? Bohatá nabídka látek vám může splnit svoje představy o hezkém domově. Šicí stroj již bývá také běžným pomocníkem v domácnosti.

Pokud šicí stroj nemáte, z nabídky šicích strojů Garudan si vybere každá švadlenka. Garudan nabízí všechny typy šicích strojů pro různé druhy látek a operací.

Pokud přemýšlíte, co byste si do svého bytu mohli ušít, nabízíme vám pár inspirací.

Důležitou součástí bytu jsou záclony a závěsy

Dodají místnosti útulnost, a navíc mají i praktickou funkci. Jedná se o velkou plochu, proto je důležité vhodně zvolit barvu nebo druh látky. Chceme-li okno zeštíhlit a prodloužit, volíme látku se svislými pruhy, naopak na velkých oknech vyniknou závěsy s velkými vzory.

Záclony a závěsy jsou z rozdílných materiálů, šicí stroj Garudan Inspiro však zvládne oba typy. Díky manuální regulaci přítlaku patky a jejímu dvoupolohovému zdvihu patky si poradíte i s tenkými klouzavými látkami.

Potřebujete jiný rozměr ubrusu, než je v nabídce? Stačí vybrat vhodnou látku a nachystat šicí stroj.

Šicí stroj Garudan Visio Vám v tom bude výborným pomocníkem. S přídavným stolem se vám budou pohodlně šít i velké ubrusy. Můžete také k ubrusu barevně sladit chňapky či zástěru. Visio si poradí i s úzkými kusy díky volnému ramenu. S Visiem se nemusíte omezovat na základní šití, zvládne i komplikovanější bytové doplňky.

Polštářky také snadno vtisknou domovu novou tvář

Originální povlak se dá vyrobit z jakéhokoli kusu látky, který vám doma zbývá. Například recyklací ze starých džínů. Silnější látky jako je riflovina nebo koženka hravě zvládne šicí stroj Garudan Smart díky jeho výkonnému motoru. Automatická funkce polohy jehly vám pomůže při šití rohů. S 8 programy automatického šití knoflíkových dírek pak vytvoříte perfektní zapínání.

Pokud se rozhodnete byt zpestřit rozměrnějším výrobkem jako je přehoz nebo sedací pytel, nejlepší volbou bude šicí stroj Garudan Creativo s extra velkou šicí plochou. Stroj je vybaven silným motorem, aby zvládl prošít i těžké materiály nebo mnoho vrstev látky.

Při výrobě přehozu tak můžete využít i techniku patchworku. Komfortnější quiltování vám pak zaručí quiltovací rám kompatibilní s tímto strojem.