Tipy vlasových stylistů

30.04.2021
Jak vytěžit z vašeho účesu co nejvíce? Co s roztřepenými konečky a jak vlasům pomáhat? Na to vše známe odpovědi.


1. Jak udržet střih

Skvělý střih by měl vydržet nejméně 8 až 12 týdnů. Pokud to tak není, chce to vyměnit kadeřnici, anebo jí dovolit více než vlasy jen prošmikat. Vlasy rostou asi jeden cm za měsíc a účes by tak měl vydržet cca jednu sezónu. Tvar střihu také pomáhá udržet kulma nebo fén.


2. Likvidace roztřepených konečků

Roztřepené konečky je nejlepší zastřihávat. Poraďte se se svým kadeřníkem každých osm týdnů, nejen dvakrát ročně. Zároveň vlasy nemyjte často, maximálně třikrát týdně. Poslední důležitá věc, používejte co nejméně tepla.


3. Nejčastější chyby

Nedostatek stříhání, hlavně u žen. Chceme mít vlasy dlouhé, a tak je nestříháme. Bohužel pak dlouhé jsou, ale žalostně zničené a je potřeba je zkrátit mnohem víc. Častější zastřihávání = není potřeba vlasy při návštěvě kadeřníka tolik zkracovat, navíc budou zdravější.


4. Jak vlasy vyživovat a udržovat kvalitu

Často zastřihávat, dostatek vitaminů, kvalitní vlasová kosmetika. Toto je magická trojka krásných vlasů. Správná strava a zvolená péče jsou klíčem k úspěchu. Z vitaminů jsou např. vhodné omega 3 mastné kyseliny.


5. Správný hřeben

Vlasy si nevědomky ničíme i při něčem tak základním, jako je rozčesávání. Hřebeny vyrobené z tvrdého plastu nebo kovu jsou k vlasům velmi agresivní, ty se potom lámou a ztrácí lesk. Tyto hřebeny bývají neohebné, proto vlasy také vytrhávají. Při výběru hřebenu jednoznačně sázejte na přírodní materiály, jako je dřevo nebo třeba kančí štětiny, které vlasy nepoškodí.


6. Opatrně s fénem

Teplý vzduch vlasy zbavuje vody, jsou tedy suché, a tím pádem mnohem citlivější - snadněji se třepí i lámou, kromě toho jim chybí zdravý lesk. Nefoukejte úplně mokré vlasy, vždy je nejprve důkladně prosušte ručníkem a klidně nechte ještě chvíli volně schnout. A čím studenější vzduch použijete při foukání, tím lépe.


7. Varování před culíkem

Pokud nosíte denně culík stažený pevnou gumičkou, nemůžete se pak divit, že vám vlasy vypadávají a pokožka hlavy je podrážděná. Obojí je způsobeno tím, jak za vlasy neustále taháte a chcete od nich, aby pod tímto tlakem vydržely celý den.


Text: Soňa Pařížská

Zdroj: Časopis PEFECT WOMAN