Tradiční přírodní kosmetika z Krušných hor

21.02.2022

Krušné hory a Karlovy Vary, dvě lokality, které snad rozdílnější ani nemohou být. Na jedné straně mondénní lázeňské město světové proslulosti, a na straně druhé temný, chudý a Bohem zapomenutý kraj. Obě lokality se však právě pro tyto své vlastnosti staly kolébkou celé řady dnes již skoro zapomenutých přírodních přípravků. V Karlových Varech již od počátku rozvíjejícího se lázeňství, působila celá řada lékařů a lékárníků, z nichž někteří dosáhli i světového věhlasu. Díky svému postavení známého lázeňského města a napojení na mezinárodní obchodní a dopravní cesty, zde bylo dostupné, na tu dobu i exotické drogistické zboží, které bylo možné využít k výrobě léčebných a kosmetických přípravků všeho druhu.

Oproti tomu byla situace v západních Krušných horách naprosto odlišná. Cesty většinou neexistovaly, v zimě byla oblast většinou neprůjezdná a spojení s většími městy zajišťovaly pouze poštovní dostavníky a koňské povozy. Většina obyvatel chodila pěšky. Cesta k lékaři pro ně byla většinou svízelná, a pro mnohé také finančně nedostupná. Právě díky tomu, toto drsné prostředí stálo u zrodu pestrého sortimentu přírodních léčiv vyráběných z místních, všem dostupných zdrojů. Většinou se o výrobu těchto mastí, zábalů, čajů a tinktur, staraly "báby" kořenářky. Některé, po napojení Krušných hor na železniční síť, cestovaly se svými výrobky a bylinami na trhy lázeňských a průmyslových měst, kde se s nimi seznámili místní lékaři a lékárníci. Ti byli velmi překvapeni jejich příznivými účinky, a sami je začali používat. Cesta ke spojení luxusu a lidového léčitelství byla otevřena.

Na tyto historické tradice nyní navazuje značka KK (Krušnohorsko-lázeňská přírodní kosmetika).
Ve 100% recyklovatelných a esteticky vkusných obalech, se tak k zákazníkům dostávají opravdu funkční kosmetické přípravky určené k péči doslova o celé tělo. Od nehtů na nohou, ztvrdlých pat, přes celé tělo až po kruhy pod očima...takový je zásah přírodních krémů, mastí a kosmetických másel značky KK.
Vegany potěší, že značná část přípravků je 100% rostlinného původu. Maminky uvítají, že většina produktů je jedlých, a poté, co je ochutná jejich dítě, neskončí na pohotovosti. A opravdu všechny překvapí, jak skvěle tyto kosmetické přípravky fungují.

Tato ucelená řada 100% přírodních, tradičních mastí, másel a krémů, zajistí péči Vašemu tělu při problémech nehtů, svalů a kloubů, a zvláště jí oceníte při různých kožních a pleťových komplikacích.

Doplňkovým sortimentem KK jsou karlovarské koupelové, vřídelní soli.

Vřídelní sůl se v Karlových Varech vyrábí a prodává již přes 250 let. Významné osobnosti se jezdily léčit do Karlových Varů, kde podstupovaly lázeňské procedury za účelem posílení a regenerace pokožky. Vodu a sůl z Karlovarského Vřídla můžeme oprávněně nazvat darem přírody, který je již po mnoho generací využíván pro blaho lidstva. Vřídelní voda pomáhá zmírnit mnohé nemoci a kožní problémy, a je největším přírodním bohatstvím Karlových Varů.

Skvělou přírodní kosmetiku, včetně tematicky laděných dárkových balíčků najdete na: www.naturbites.cz