Trápí vás často se opakující problémy v ústní dutině?

12.09.2023

Máte problémy s často se opakujícími infekcemi, afty v ústech nebo trpíte paradentózou? Všechny tyto projevy jsou často spojené s úbytkem přirozené ústní mikroflóry.

Kromě střevní mikroflóry (střevní mikrobiom), kterou můžete doplňo¬vat užíváním klasických probiotik a vyváženou stravou, je tu také mikroflóra nacházející se v ústech a nose (ústní mikrobiom). Ústní mikrobiom je velmi důležitý, proto¬že tvoří první bariéru proti různým infekcím, které se přes ústa dostávají do těla a způsobují infekční onemoc¬nění.

Co můžeme udělat pro zdravý ústní mikrobiom?

Aby naše ústa byla zdravá a nás netrápily např. afty, svědění, povlak na jazyku, zápach z úst nebo para-dentóza a opakující se ústní infek¬ce, je potřeba dodržovat základní hygienické návyky, jako je např. dů-kladné umývání potravin před jejich konzumací nebo vyhýbání se infekč¬nímu prostředí, kde se snáz můžeme nakazit od lidí kolem nás.

Také nadměrná ústní hygiena, především velmi časté čištění zubů nebo přílišná desinfekce ústní du¬tiny, která kromě tzv. zlých bakterií ničí také ty prospěšné, vede k ne¬rovnováze v dutině ústní a narušení ústního mikrobiomu.

Přirozenou ústní mikroflóru mů¬žeme udržovat ve stavu, aby nás dostatečně chránila, pomocí ústních probiotik. Při vyskytujících se potí¬žích v ústní dutině je možné použít orální probiotika BAC ENTOS, která obsahují v našich ústech se přiroze¬ně vyskytující bakterii Streptococcus Salivarius s adhezivní složkou. Ta napomáhá, aby se tato prospěšná bakterie udržela na ústní sliznici. Tento Streptococcus Salivarius, který výlučně sídlí v lidské ústní dutině začíná na ústní sliznici produkovat salivariciny, což jsou látky s antimik-robiální aktivitou.

Kdy a jak užívat přípravek BAC ENTOS?

Pokud máte akutní problémy jako jsou afty, povlak na jazyku, zápach z úst anebo záněty, užívá se přípravek BAC-ENTOS 2 x denně (ráno a večer) po dobu 10 dnů. Tablety se nepolykají, ale nechají se volně rozpustit v ústech. Po užití orálních probiotik BAC-ENTOS je potřeba alespoň hodinu nekonzumovat jídlo ani nápoje, vyhnout se čištění zubů a nepoužívat přípravky na desinfekci ústní dutiny.

Přípravek BAC-ENTOS můžete užívat i dlouhodobě, a to v případě, že máte problémy s často se opakujícími záněty v ústech v čase podzimu, včetně paradentózy. V tomto případě BAC-ENTOS užíváme 1 x denně (večer) po dobu 1-2 měsíců. Orální mikroflóra BAC-ENTOS je dostupná ve vašich lékárnách v balení po 10, 20 nebo 30 tabletách.

BAC-ENTOS mohou užívat dospělí i děti od čtyř let. Není vhodný pro těhotné a kojící ženy. O jiném dávkování, než je uvedeno, se poraďte se svým lékařem. Zdravá ústní mikroflóra – přirozená bariéra proti bakteriální a virové nákaze.