Trápí vás často se opakující problémy v ústní dutině?

25.09.2023

Máte problémy s často se opakujícími infekcemi, afty v ústech nebo trpíte paradentózou? Všechny tyto projevy jsou často spojené s úbytkem přirozené ústní mikroflóry.

Kromě střevní mikroflóry (střevní mikrobiom), kterou můžete doplňo¬vat užíváním klasických probiotik a vyváženou stravou, je tu také mikroflóra nacházející se v ústech a nose (ústní mikrobiom). Ústní mikrobiom je velmi důležitý, protože tvoří první bariéru proti různým infekcím, které se přes ústa dostávají do těla a způsobují infekční onemocnění.

Co můžeme udělat pro zdravý ústní mikrobiom?

Aby naše ústa byla zdravá a nás netrápily např. afty, svědění, povlak na jazyku, zápach z úst nebo para-dentóza a opakující se ústní infekce, je potřeba dodržovat základní hygienické návyky, jako je např. dů-kladné umývání potravin před jejich konzumací nebo vyhýbání se infekč¬nímu prostředí, kde se snáz můžeme nakazit od lidí kolem nás.

Také nadměrná ústní hygiena, především velmi časté čištění zubů nebo přílišná desinfekce ústní du¬tiny, která kromě tzv. zlých bakterií ničí také ty prospěšné, vede k ne¬rovnováze v dutině ústní a narušení ústního mikrobiomu.

Přirozenou ústní mikroflóru mů¬žeme udržovat ve stavu, aby nás dostatečně chránila, pomocí ústních probiotik. Při vyskytujících se potí¬žích v ústní dutině je možné použít orální probiotika BAC ENTOS, která obsahují v našich ústech se přiroze¬ně vyskytující bakterii Streptococcus Salivarius s adhezivní složkou. Ta napomáhá, aby se tato prospěšná bakterie udržela na ústní sliznici.

Orální mikroflóra BAC-ENTOS je dostupná ve vašich lékárnách v balení po 10, 20 nebo 30 tabletách.
BAC-ENTOS mohou užívat dospělí i děti od tří let. Není vhodný pro těhotné a kojící ženy. O jiném dávkování, než je uvedeno, se poraďte se svým lékařem. Zdravá ústní mikroflóra – přirozená bariéra proti bakteriální a virové nákaze.