Trápí vás pálení žáhy? Hledáte rychlou pomoc a ochranu jícnu zároveň?

23.04.2024

Pálení žáhy, kyselý reflux nebo trvalý pocit tlaku v břiše jsou časté potíže, které mohou být velmi nepříjemné. K pálení žáhy dochází, když žaludeční kyselina spolu s obsahem žaludku putuje nahoru do jícnu.
Vyvarujte se nejčastějších spouštěčů pálení žáhy!

Zpětný tok žaludečních kyselin, který se v lékařských kruzích označuje také jako reflux, může dráždit sliznice a způsobovat palčivou bolest za hrudní kostí a ta může vystřelovat až do krku. Kyselý reflux může také dráždit hlasivky a sliznici patra, to může způsobovat chrapot a kašel. Reflux může dokonce způsobovat bolesti zad nebo ramen, protože se mohou podráždit i okolní nervy a bolest se může šířit páteří do dalších částí těla. I když se snažíme jíst převážně zdravou stravu, stále existují chvíle, kdy si chceme dopřát "něco dobrého", co už nemusí být tak dobré pro náš žaludek. Jedná se hlavně o sladká, těžká a mastná jídla, ovocné šťávy, kávu a alkohol, toto vše může způsobit zažívacímu traktu mnohem více práce než například lehká a snadno stravitelná zeleninová polévka. Pálení žáhy mohou způsobit nejen dietní chyby, ale také stres.

Co bystě měli o pálení žáhy vědět?

Pálení žáhy není nemoc – je to příznak. Pálení žáhy mohou spouštět, jak už bylo řečeno dietní chyby, ale také může být signálem nějakého onemocnění zažívacího ústrojí. Může se jednat například o různé problémy v místech, kde jícen vstupuje do žaludku. Pálení žáhy může nastupovat také s věkem, kdy jícnový svěrač, což je název svalu, který odděluje jícen od žaludku, může být oslabený. Rozhodně, pokud vás žáha pálí nepřetržitě, měli byste problém probrat se svým lékařem. Agresivní žaludeční kyselina, pokud dlouhodobě působí na sliznice jícnu, může způsobovat poškození buněk slizničního epitelu a také může být spouštěčem závažných změn na sliznici zažívacího ústrojí. Pokud je u vás pálení žáhy epizodické a hledáte rychlou úlevu, je dobré sáhnou po osvědčených antacidech, kdy úleva od pálení žáhy nastupuje téměř okamžitě. Jak již bylo řečeno, je velmi dobré, také sliznici jícnu před účinky kyseliny ochránit. Nyní máte možnost zakoupit v lékárně antacidum obohacené o přírodní extrakt z opuncie, který tuto ochranu vytváří.

Proč je RELOXAN® dobré řešení při pálení žáhy?

Je to šetrný přípravek s dobrou snášenlivostí a rychlým účinkem. Je ve formě žvýkacích tablet, které mají příjemnou mátovou příchuť a lze je užít od prvních příznaků. I pouhá jedna tableta dokáže neutralizovat přebytečnou žaludeční kyselinu a okamžitě zmírní pálení žáhy. Žvýkací tableta se rozpouští v ústech a uvolňuje složky, které se dostávají jícnem do žaludku, kde mohou okamžitě působit. Reloxan® obsahuje navíc koncentrovaný extrakt z opuncie, ten má schopnost vytvořit ochranný povlak na sliznicích, které nejen chrání ale také zklidňuje.

A co je to opuncie?

Kaktus opuncie patří do čeledi kaktusovitých. Její botanický název je Opuntia ficus-indica (česky opuncie mexická neboli fíková). Tento termín označuje její plody podobné fíkům. Původně pochází z Mexika, ale dnes se vyskytuje i v jižní Evropě. Kaktusy opuncie lze snadno rozpoznat podle nápadných výrůstků zvaných kladodia. Listy i sladké plody opuncie jsou jedlé a plné vlákniny a pomáhají k lepšímu trávení. Nepravé listy obsahují sliz, který je bohatý na mukoadhezivní látky, které mají schopnost vytvářet na sliznicích šetrný ochranný film. Tento přírodní povlak nejen že chrání sliznice před agresivní žaludeční kyselinou, ale také již podrážděnou sliznici jícnu zklidňuje.

Více informací načerpáte na www.reloxan.cz


RELOXAN® MŮŽE PŘINÉST RYCHLOU ÚLEVU – ABYSTE SE RYCHLE CÍTILI DOBŘE
Zdravotnický prostředek. Čtěte pečlivě návod k použití.