Trend udržitelnosti: co je na organické kosmetice tak zvláštního?

06.03.2023

Jedním z důvodů rozvoje ekologické kosmetiky je silný růst ekologického trendu ve světě. Lidé se chtějí přiblížit přírodě a pečovat o životní prostředí. Z tohoto důvodu se stala populární hnutí za ekologizaci planety, čištění světových oceánů a ochranu ekosystémů. Postupem času tento trend následují i světové značky a stále častěji zavádějí obaly z ekologických materiálů.

Změnu životního stylu doprovází i změna spotřebitelských návyků, kdy například biopotraviny bez GMO vytlačují pochybné výrobky z regálů. Změnil se také životní styl: lidé začali více dbát na své zdraví a správně se stravovat.

Eko-trend se promítl do aktivního růstu péče o krásu a přispěl k růstu obliby bio kosmetiky.
Ekologická kosmetika je definována jako kosmetika, která obsahuje nejméně 95 % přírodních složek. Tyto produkty neobsahují parabeny, syntetické látky ani GMO, takže jejich účinek na pokožku je přirozený a bezpečný.

Ekologická kosmetika neznamená méně účinnou, naopak.

Trend šetrnosti k životnímu prostředí způsobil, že se mnoho lidí začalo chovat ekologicky a přiblížilo se přírodě i v každodenní kosmetické péči. To je filozofie německé značky organické kosmetiky TRAWENMOOR, jejíž hlavní myšlenkou je šetrnost k životnímu prostředí a ochrana přírodních zdrojů.
Dlouholeté odborné zkušenosti, inovativní přístup, bohaté zdroje a vlastní laboratoř umožnily spojit tradici zpracování přírodních surovin s inovativní technologií a vytvořit novou generaci organické veganské kosmetiky.

TRAWENMOOR – to je veganská kosmetika s až 98 % organických složek, certifikovaná Cosmos Organic a Vegan BDIH. Neobsahují žádné živočišné složky a výrobky nejsou testovány na zvířatech.
Výrobce je plně v souladu s ekologickými trendy a zohledňuje faktory, jako je ochrana přírodních zdrojů prostřednictvím šetrného využívání léčivých bažin, omezení používání plastů a používání ekologických obalů.
Kosmetika TRAWENMOOR má dvojí mechanismus účinku: regeneruje buňky a zpomaluje stárnutí pleti
Inspirací a bohatou surovinovou základnou pro jedinečné výrobky TRAWENMOOR se staly léčivé močály u rakouského Bad Traunstadu. Jsou bohaté na cenné huminové kyseliny, které jsou obsaženy ve všech produktech..

Huminové kyseliny neboli "černé zlato" mají řadu prospěšných vlastností: jsou silnými antioxidanty, prodlužují životní cyklus buněk a mají protizánětlivý účinek, protože zvyšují přirozenou ochrannou bariéru pokožky.

Díky účinným látkám v produktech TRAWENMOOR - huminovým kyselinám a výtažkům z bahenních rostlin a mechu - je pokožka vyživována, regenerována a omlazována na buněčné úrovni.

Péče o pleť krok za krokem s kosmetikou TRAWENMOOR

Klíčovým tajemstvím krásné pleti je dokonalé čištění. TRAWENMOOR nabízí denní dvoufázové čisticí ošetření, které zahrnuje PRE-Cleancer. Přípravek obsahuje oleje, které umožňují snadné a účinné čištění make-upu a přebytečného kožního mazu a dalších nečistot. Druhá fáze je použití čisticí pěny nebo čisticího mléka.

Pro hloubkové čištění pleti a odstranění odumřelých buněk použijte jedinečný peeling 2-WAY SCRUB, který působí dvakrát. Přípravek obsahuje enzymový komplex a mechanické částice pro lepší exfoliaci odumřelých buněk. Používáním peelingu 1-2 týdně se rozšířené póry vyčistí a stáhnou.

Dalším krokem v péči o pleť je tonizace. Proč tonizovat pokožku? Po kontaktu s vodou je nutné obnovit hodnotu pH pokožky. TRAWENMOOR nabízí dvě tonika s kyselinou huminovou pro smíšenou a citlivou pleť.
Po tonizaci potřebuje vaše pleť intenzivní hydrataci. Vlajkový produkt Humic Serum – sérum pro všechny typy pleti s vysokou koncentrací huminových kyselin, je k tomu ideální. Elixír krásy pleti. Při každodenním používání podporuje omlazovací procesy: dokonale hydratuje, obnovuje buňky, obnovuje pružnost pokožky a vyhlazuje vrásky.

Na konci vaší každodenní kosmetické rutiny je třeba nanést krém podle typu vaší pleti, abyste ji vyživili a ochránili. TRAWENMOOR nabízí pět produktů s přihlédnutím k individualitě a potřebám všech typů pleti: Balance Cream je vhodný pro mastnou a smíšenou pleť, Sensetive Cream je vhodný pro citlivou a suchou pleť, Hydro Cream je vyvinutý pro dehydratovanou pleť, Regenerační krém se doporučuje pro pleť s prvními známkami stárnutí - omlazující, obnovující krém, který vyrovnává tón pleti a vyhlazuje vrásky. A také Redness Control Cream, který si zamilují majitelky pleti se sklonem ke kuperóze a růžovce. Krém zabraňuje rozšíření kapilár a zmírňuje zarudnutí.

V České republice je veganská německá značka kosmetiky TRAWENMOOR zastoupena oficiálním distributorem TOTIS Pharma.

Pro více informací nebo objednání kosmetiky volejte 800 701 088 nebo navštivte stránky totispharma.com

Přihlaste se , abyste jako první věděli o všech nejnovějších novinkách a nabídkách instagram.com