Tři kroky ke zdravým a krásným vlasům během léta

27.05.2022

Těšíte se na letní šisování barev vlasů do "přírodního melíru" nebo patříte k těm, kteří netrpělivě vyhlížejí podzim, aby zašli ke kadeřnici? Dopředu už nakupujete na dovolenou tělová mléka, spreje na opalování, krémy po opalování... a co vaše vlasy? Tricholožka a majitelka Vlasového centra a kliniky zdraví Clinical Hair&Health radí, jak vlasy ochránit například před UV zářením a slanou či chlorovanou vodou.

1 Základ je pitný režim

Celý náš organismus včetně vlasů trpí v létě nedostatkem vláhy a živin. Kromě doplňování tekutin myslete také na hydrataci vlasů z vnějšku. Protettivo ochranná keratinová maska obsahuje synergii látek s kerato-restrukturačním účinkem: extrakty z rostlin, keratin, peptidy a protizánětlivé složky, které pokožku a vlasy chrání, zklidňují, hydratují a zvyšují jejich elasticitu. Po nanesení do délek vlasů můžete bez obav plavat v moři nebo bazénu. Co nejčastěji však vlasy opláchujte čistou vodou a můžete znovu aplikovat bezoplachovou péči jako štít před vnějšími vlivy.

2 Od kořínků ke konečkům

Pokud se snažíte svou barvu vlasů ochránit před šisováním a přitom se nechcete omezovat pokrývkou hlavy, pomůže vám Mineralizzante. Řada obsahuje šampon a vlasovou vodu v ampulích, které posilují vlasovou strukturu a slouží jako výživa pro vlasové folikuly. Díky proteinům z obilí tlumí negativní účinky vnějších vlivů na vlasy. Intenzivně pečují o zdraví vlasové pokožky a podporují tvorbu pigmentu, čímž prodlužují trvanlivost přírodní i chemické barvy vlasů. Jsou vhodné i pro přirozeně šedé vlasy, kterým dodávají lesk a brání "žloutnutí".

3 Úleva od těžkých vlasů a pnutí pokožky hlavy

Pokožka hlavy je za horka stejně jako pokožka na celém těle zatěžována zvýšeným pocením. Nezapomínejme, že odlupující se odumřelé buňky a ucpané póry míváme také mezi vlasy. Dopřejme vlasové pokožce úlevu v podobě peelingu, například Vivipharma Detoxi Au. Stačí ho aplikovat jednou až dvakrát za 14 dní a vlasy budou zdravější než kdy dřív. Peeling obsahuje koloidní zlato, urychlovače bio-enzymů buněčného dýchání a další látky podporující hloubkovou regeneraci. Je velmi účinný na suchou, zarudlou a citlivou pokožku hlavy.

Clinical Hair&Health řeší problémy s vlasy komplexně a účinně. Pokud vás trápí lupy, padání vlasů nebo seboroická dermatitida, můžete pokračovat ve čtení zde.