Tyto vychytávky probudí kreativitu ve vašich dětech

03.05.2024

Proč je pro děti důležité rozvíjení kreativity

Kreativní činnosti pomáhají dětem vyjadřovat emoce, rozvíjet fantazii a budovat sebevědomí. Děti, které tvoří, lépe zvládnou výzvy, překážky a snadno se přizpůsobují změnám. Umí rychle reagovat na nečekané situace a hledat inovativní řešení problémů v rychle se měnícím světě.

Čím kreativitu podpořit

Vsaďte na výběr kvalitních, funkčních a spolehlivých výtvarných potřeb. Když se pastelky lámou, musí se na ně tlačit, nejdou ořezat, barvy jsou vybledlé, tak to děti přestane velmi rychle bavit. Máme pro vás následující tipy na výtvarné potřeby, které děti baví a zároveň u nich rozvíjí kreativitu.

Co třeba pastelky, které nepotřebují ořezávátko?

Řeč je o pastelkách Infinity od značky Maped, které jsou vyrobené pouze z barevné tuhy bez použití dřeva. I přesto jsou velice odolné a vydrží 10x déle než běžné pastelky. Můžete s nimi kreslit až do úplného spotřebování, bez použití ořezávátka. Ale to není všechno! Pastelkami Infinity se kreslí nejen oběma hroty, ale i celou jejich plochou, aniž byste si umazali prsty. Každý hrot má navíc jinou šířku, takže nakreslíte jak jemné detaily, tak i vybarvíte větší plochy.

Když u vodovek dojde nejoblíbenější barva, jdou do koše. Musí to tak být?

Vodové barvy Connector přinášejí do malování nový rozměr díky unikátnímu designu! Vodovky se skládají z jednotlivých výměnných misek s barvami, které lze díky chytrým zámkům různě kombinovat a skládat podle vašich představ. Když barvy vymalujete, není nic jednoduššího než misku s danou barvou dokoupit a pokračovat v tvůrčí činnosti. Barvy Connector navíc vynikají svou sytostí odstínů v porovnání s běžnými vodovými barvami. Můžete s nimi kolorovat i fotografie.

Chcete u svých dětí podpořit kreativitu a tvoření? Navštivte Activáček.cz, kde najdete velký výběr výtvarných potřeb a kreativních sad, které splňují kvalitu a spolehlivost.