Udělejte ze svého života SEN

03.04.2024

" Udělejte ze svého života SEN… a ze snu SKUTEČNOST"
                                                                                                        Antoine de Saint-Exupéry

Říká se, že každý má nějaký sen. Někdo si jde pevně a vytrvale již od dětství za svým snem…
V některých lidech ten sen teprve zraje a utváří se, každý z nás se utváří a to celý život.

A pak Vám většina věcí do života prostě přijde, bez ohlášky...PROSTĚ, PROTOŽE, PŘIJÍMÁM…

S kamarádkou jsme vždy říkaly 5x P, ale další dvě se mi vytratily:-)))

A tak mi přišly do života kytičky, spousta kytiček a já se já naučila milovat, objevila jsem v sobě něco. A to něco je obrovská LÁSKA.

Objevit v sobě ten dar předávat dál energii vloženou do vázaných kytic anebo jen tak se každé ráno zastavit s pejskaři, s pánem co mi vypráví vtipy, s manželským párem a zas a znovu si říkat stejné věci a popřát si hezký den.Je to vlastně lehce autistické, ale kdo z nás má rád změny v oddělení pečiva? Ať hodí kamenem. Určitý stereotyp uklidňuje nebo ne?

Toto je můj SEN. Vrátit na maloměsto stereotyp, kdy přesně víte v který čas květinářka vynáší na ulici všechny ty krásné kytičky, kdy zaparkuje sve lehce ojeté auto a každý ví, že v obchodě najde její tvář, ne jinou...jen tu známou.

Vrátit na maloměsto něco jako rodinného lékaře tak v tomto smyslu květinářku. Rodinnou květinářku, která k těm kytičkám přidá něco svého a proto se k ní zákazníci rádi vrátí.

Nedávná oslava MDŽ toho byla příkladem, tolik objetí a upřímných slov a dokonce pár kytiček, které jsem dostala je nepřenosný zážitek…

Jde to, je to dřina, ale jde to. Ukradne Vám to spoustu energie, ukradne Vám to spoustu času, bolí to psychicky, bolí to fyzicky.

Pak stačí jednoduchá slova, která uslyšíte...

"Když vejdu do obchodu Vy vždy celá záříte mezi těma kytičkama"

v tu chvílí vím, že se ten můj SEN opravdu mění na SKUTEČNOST a já v něm chci setrvat co nejdéle.
A zákazníků, kteří v tomto mém snu hrají určitou roli, si strašně moc vážím a vážím si toho, že se mi zatím nedostalo negativní reakce.

Děkuji

Vaše květinářka Jana

www.kvetinyodsrdce.cz