Úplněk v Kozorohu

11.07.2022

13.7. ve 20h37 nastává úplněk ve znamení Kozoroha
Úplněk - Vnímáme-li novoluní jako začátek, má nyní Měsíc za sebou polovinu své cesty kolem Země, stojí na obloze jako zářivý úplněk. V pohledu od Slunce se Měsíc nachází "za" Zemí. Proto existují zatmění Měsíce (Stín Země zakrývá Měsíc) také pouze při úplňku. Nesmíme zapomenout že už krátce po vyvrcholení úplňku se začínají projevovat síly následujícího ubývajícího Měsíce. Tato fáze lunárního cyklu má na lidské tělo nejsilnější účinky. A nejen na něj! I příroda silně reaguje na tuto fázi. Především pak příliv a odliv, které jsou během úplňku (ale i během novu) nejsilnější.

Měsíc může ovlivňovat lidskou psychiku - z astrologického hlediska je zodpovědný za emoce. Během úplňku mohou někteří lidé prožívat opravdu silné emoce, a to jak ty pozitivní, tak negativní. Dostavit se může úzkost a změny nálad. Úplněk také zvyšuje agresivitu a podrážděnost, zaregistrovat můžete také zvýšenou nervozitu. Úplněk je nejčastěji spojován se spánkem. Někdo trpí silnou nespavostí, jiný prožívá velmi divoké a barvité sny. S úplňkem je spojováno špatné hojení ran, takže pokud vás čeká operace, rozmyslete si, zda chcete rekonvalescenci podstoupit během úplňku. Samozřejmě, pokud to situace dovolí. U žen zesiluje úplněk plodnost, takže pokud toužíte po miminku, o úplňku je ten správný čas to zkusit.

Všechny síly úplňku se pak koncentrují do tří předcházejících dnů!
13.7. ve 20h37 nastává úplněk ve znamení Kozoroha. Slunce v Raku se nachází v opozici na Lunu v Kozorohu - obě tělesa podporuje harmonickým trigonem konjunkce Urana a Dračí hlavy ve znamení Býka. Slunce se nachází ve volnější konjunkci s Merkurem v oblasti 7.domu. Luna je tudíž v okamžiku úplňku v oblasti 1.domu a cca šest stupňů od Luny stojí Pluto. Kozorozi uzavírají jedno životní období.

Tento úplněk je vhodný pro vyjasnění si profesních plánů do budoucnosti, v komunikaci s nadřízenými či různými autoritami i s partnery. Také je vhodné zaměřit se na vybudování rovnováhy mezi prací a rodinou, mezi soukromým a veřejným životem, mezi tím co potřebuji já, abych se cítil/a dobře a spokojeně (Luna v 1.domě) a co potřebuje partner (Slunce v 7.domě). Osa Rak/Kozoroh je osou dětství (Rak) a dospělosti (Kozoroh) osou "rodičovskou" (Rak matka, Kozoroh otec). Pakliže máme nějaké nedořešené záležitosti s rodiči, nyní je vhodné vše "pustit" a vyjasnit, taktéž můžeme doléčit a opustit případná traumata či bloky z dětství.´ Podpůrné aspekty Urana a Dračí hlavy nám v tom pomohou. Úplněk v Kozorohu nás vede k uvědomění si toho, že my sami jsme sobě autoritou a že tedy nemusíme vzhlížet či slepě poslouchat vnější autority a také že my sami jsme plně zodpovědní za svůj život.

V období úplňku v Kozorohu věnujeme zvýšenou péči o klouby, kolena, páteř i o pokožku. Můžeme navštívit schopného chiropraktika. Vyvarujme se však chirurgických zákroků v těchto částech těla
Svým kloubům ulevíme když vynecháme ve svém jídelníčku uzeniny, maso, mléčné výrobky - nejčastější příčinou bolestí kloubů a končetin totiž bývá překyselení tkáně vyvolené přílišným množstvím živočišné bílkoviny a cukrem.

Astrolog Věra Šourková

https://www.casopis-rituals.cz/predplatne/