Úplněk ve Lvu

02.02.2023

5.2. v 19h28 nastává úplněk ve Lvu

Jednotlivé fáze Měsíce mají nejrůznější účinky nejen na přírodu, ale také na lidské tělo. Každá fáze lunárního cyklu je jedinečná a tělo během ní jinak reaguje

Úplněk - Vnímáme-li novoluní jako začátek, má nyní Měsíc za sebou polovinu své cesty kolem Země, stojí na obloze jako zářivý úplněk. V pohledu od Slunce se Měsíc nachází "za" Zemí. Proto existují zatmění Měsíce (Stín Země zakrývá Měsíc) také pouze při úplňku. Nesmíme zapomenout že už krátce po vyvrcholení úplňku se začínají projevovat síly následujícího ubývajícího Měsíce. Tato fáze lunárního cyklu má na lidské tělo nejsilnější účinky. A nejen na něj! I příroda silně reaguje na tuto fázi. Především pak příliv a odliv, které jsou během úplňku (ale i během novu) nejsilnější.

Měsíc může ovlivňovat lidskou psychiku - z astrologického hlediska je zodpovědný za emoce. Během úplňku mohou někteří lidé prožívat opravdu silné emoce, a to jak ty pozitivní, tak negativní. Dostavit se může úzkost a změny nálad. Úplněk také zvyšuje agresivitu a podrážděnost, zaregistrovat můžete také zvýšenou nervozitu. Úplněk je nejčastěji spojován se spánkem. Někdo trpí silnou nespavostí, jiný prožívá velmi divoké a barvité sny. S úplňkem je spojováno špatné hojení ran, takže pokud vás čeká operace, rozmyslete si, zda chcete rekonvalescenci podstoupit během úplňku. Samozřejmě, pokud to situace dovolí. U žen zesiluje úplněk plodnost.

Všechny síly úplňku se pak koncentrují do tří předcházejících dnů!

Úplněk ve Lvu nastává 5.2. v 19h28. Jak Slunce ve Vodnáři, tak Luna ve Lvu se nacházejí v dynamické a napěťové kvadratuře na Uran v Býku. Úplněk ve Lvu zaměřuje naši pozornost na kreativitu, touhu tvořit, vyjádřit sebe sama, svou jedinečnost, svou individualitu. Pracujte na posílení svého sebevědomí a sebedůvěry. Lev je také znamení, které potřebuje k životu lásku a pozornost druhých - nyní můžeme toužit po pozornosti druhých, že se rozhodneme flirtovat s každým koho potkáme 😊 - pozor však na vliv Urana - to, co může zpočátku působit jako nevinný flirt může nakonec zbořit či narušit případný stálý vztah či přinést velký stres. V tento den můžete být podráždění a cítit určité vnitřní napětí - proto se vědomě zklidňujte, relaxujte, věnujte se tomu co vás těší, co vám přináší radost. Udělejte si hezký romantický večer s partnerem/kou (Venuše a Neptun v Rybách jsou v okamžiku kulminace úplňku v 7.domě), nic však s partnerem neřešte, mohli byste se místo užívání si romantiky pohádat (Mars v Blížencích je v dynamické a napěťové kvadratuře s Venuší v Rybách). Prostě si užívejte jeden druhého a vyznávejte si lásku (Merkur je v harmonickém sextilu s Neptunem)

Lvi uzavírají jedno životní období
Ze zdravotního hlediska pečujte o své srdce a hlídejte si krevní tlak - pozor na nadměrnou zátěž. Úplněk není vhodné pro jakékoli operace.

Astrolog Věra Šourková