Úplněk ve Vodnáři

30.07.2023
Jednotlivé fáze Měsíce mají nejrůznější účinky nejen na přírodu, ale také na lidské tělo. Každá fáze lunárního cyklu je jedinečná a tělo během ní jinak reaguje.


Úplněk - Vnímáme-li novoluní jako začátek, má nyní Měsíc za sebou polovinu své cesty kolem Země, stojí na obloze jako zářivý úplněk. V pohledu od Slunce se Měsíc nachází "za" Zemí. Proto existují zatmění Měsíce (Stín Země zakrývá Měsíc) také pouze při úplňku. Nesmíme zapomenout že už krátce po vyvrcholení úplňku se začínají projevovat síly následujícího ubývajícího Měsíce. Tato fáze lunárního cyklu má na lidské tělo nejsilnější účinky. A nejen na něj! I příroda silně reaguje na tuto fázi. Především pak příliv a odliv, které jsou během úplňku (ale i během novu) nejsilnější.


Měsíc může ovlivňovat lidskou psychiku – z astrologického hlediska je zodpovědný za emoce. Během úplňku mohou někteří lidé prožívat opravdu silné emoce, a to jak ty pozitivní, tak negativní. Dostavit se může úzkost a změny nálad. Úplněk také zvyšuje agresivitu a podrážděnost, zaregistrovat můžete také zvýšenou nervozitu. Úplněk je nejčastěji spojován se spánkem. Někdo trpí silnou nespavostí, jiný prožívá velmi divoké a barvité sny. S úplňkem je spojováno špatné hojení ran, takže pokud vás čeká operace, rozmyslete si, zda chcete rekonvalescenci podstoupit během úplňku. Samozřejmě, pokud to situace dovolí. U žen zesiluje úplněk plodnost


Všechny síly úplňku se pak koncentrují do tří předcházejících dnů!
1.8. ve 20h31 nastává první úplněk (v srpnu máme zcela netypicky úplňky dva) a to ve znamení Vodnáře. Slunce ve Lvu se nachází v opozici na Lunu ve Vodnáři a obě tělesa jsou ve volnější dynamické a napěťové kvadratuře s Jupiterem v Býku


Úplněk ve Vodnáři zaměřuje naši pozornost na téma originality a svobody. Jsme schopni ostatním ukázat vlastní originalitu? Nebo v životě pouze napodobujeme druhé a neodvážíme se vykročit ze "středního proudu"? Jsme schopni se svobodně vyjadřovat a žít, nebo se trápíme tím " co by tomu řekli lidi" ?? Nyní je čas opustit navyklé koleje, zbavit se obav z posuzování druhých a začít žít podle sebe sama. Období Lva je skvělé období pro to, abychom tvořili, abychom se životem radovali a také abychom si dovolili odpočívat a relaxovat. Když si nedovolíme aspoň na chvíli "vypnout" tak se "přepálíme" či se budeme snažit uvolnit se nevhodným způsobem - třeba přejídáním či zbytečným utrácením peněz za věci, které nás uspokojí pouze na chvíli (napěťová kvadratura Jupitera v Býku)


Merkur v Panně se nachází v dynamické a napěťové opozici s retrográdním Saturnem v Rybách - Merkur koresponduje se způsobem myšlení a s komunikací. Opozici od Saturna v Rybách může náš tok myšlenek zpomalit, může působit i jako nějaká vnější autorita, která nám říká co si máme myslet. Pokud budeme naslouchat své intuici (Ryby) tak se vždy rozhodneme správně, a budeme věřit svým vlastním myšlenkám. I díky tomu, že si své úvahy a nápady prověříme. Opozice planet v Panně a Rybách nás také vedou k tomu, abychom zharmonizovali pravou a levou mozkovou hemisféru, logickou, analytickou a racionální část mozku s intuitivní a imaginativní částí.


Mars v Panně se nachází v harmonickém a podpůrném trigonu s Jupiterem v Býku : Jupiter podporuje Mars v jeho rozhodnutích, posiluje energii i víru v to, že vše zvládneme.


Vodnář na fyzickém těle koresponduje s lýtky, kotníky, s oběhovým a nervovým systémem. Tyto části těla jsou nyní citlivé y my o ně můžeme pečovat. V těchto částech těle by neměly být nyní prováděny žádné chirurgické zákroky


Astrolog Věra Šourková


autor fotografie: Guzmán Barquín https://unsplash.com/photos/Qd688l1yDOI