Uvažujete o overlocku? Dáme vám 5 důvodů, proč si ho koupit!

12.07.2022

Zkoušíte rádi nové věci? Pusťte se do šití triček s overlockem Brother. Vaše stehy budou dokonale profesionální a pružné a vy si šití zrychlíte a více si ho užijete!

5 důvodů, proč si koupit overlock:

1. Profesionálně pružné švy
Klasické šicí stroje sice mají mnohdy tzv. falešný overlockový steh, ale opravdový overlock šije 4 nitěmi zároveň a díky tomu je steh dokonalý a vypadá jako z obchodu. Navíc je díky 4-nitnému stehu rychlejší než klasický stroj! Na šití nepotřebujete pružné nitě - steh pruží i při šití klasickými nitěmi.

2. Overlock ořezává látku
Overlocky jsou vždy vybaveny nožem, který látku přesně před švem ustřihne. Nemusíte tak materiál předstříhávat a ušetříte čas. Šít se samozřejmě dá i bez ořezu s vypnutým nožem, stále ale šijete v kraji materiálu.

3. Overlock vám přijde navlečený
Overlocky většinou přijdou už navlečené - stačí navázat ustřižené nitě malým uzlíkem a protáhnout. Můžete tak hned začít šít a kompletní navlékání se učit až v průběhu času.

4. Nepotřebujete speciální jehly
Pokud si vyberete overlock Brother, nemusíte shánět speciální jehly. Overlocky Brother jsou seřízeny na šití klasickými jehlami, stejnými, jaké máte u šicího stroje a tím vám zjednoduší šití.

5. Umí napínat nebo řasit
Potřebujete ušít sukýnku s nařasenými kanýrky? Stačí použít diferenciální podávání a overlock vám materiál sám nařasí. Opačným nastavením dosáhnete napínání materiálu a šití vlnkovaných ozdobných konců.