Smyslné rty jedním tahem

17.02.2022

Smyslné, krásné a zdravé rty jsou pýchou a ozdobou každé ženy. Správná péče a vhodné produkty dokážou zázraky, pak už bude vaše oblíbená rtěnka jen pomyslnou třešničkou na dortu. Nepodcenit přípravu před nanesením make-upu se vyplácí, rozdílný výsledek vás ohromí a vaše rty vám poděkují, že jim dopřáváte péči.

Krása přichází zevnitř
Ať už se jedná o pokožku, vlasy, nehty nebo rty, jejich krása vychází zevnitř. Pokud tělu dodáte potřebné vitamíny, živiny a hlavně hydrataci, vždy se to projeví kladně i na venek, a to ve formě nepopraskaných rtů, krásné pleti či lesklých vlasech. Dopřávejte si pravidelně ovoce a zeleninu, celozrnné pečivo, kvalitní bílkoviny a nezapomínejte na pitný režim! Obzvláště rty potřebuji hydrataci. Nachystejte si na stůl džbán s vodou a každou hodinu se napijte. Dodržovat pitný režim vám může pomoci i aplikace v chytrém telefonu.

Připravte rty na oslňující make-up
Aby byla křehká pokožka na rtech dokonale připravena na nanesení make-upu, udělejte si peeling rtů. Jelikož i na rtech se mohou objevovat částečky suché kůže, takto je dokonale odstraníte. Používejte však speciální peelingové krémy určené pro peeling rtů a velmi jemné kartáčky určené na obličej. Tuto proceduru si můžete dopřát klidně jednou týdně. Bezprostředně po proceduře zvláčněte rty balzámem Blistex Lip Infusions® Hydration. Jeho unikátní složení, které obsahuje hyaluronové kuličky uzamykající hydrataci uvnitř rtů, vám zaručí dlouhotrvající hydrataci až na 24 hodin. Navíc, nanášení balzámu na rty před spaním by měla být každodenní součást vaší rutiny.

Nezapomínejte na balzám na rty
Ať už preferujete lesky na rty, klasické nebo matné rtěnky, je vždy důležité rty na aplikaci líčidla připravit. Jako první vždy sáhněte po kvalitním balzámu na rty, který jim poskytne ochranu a hydrataci. Pokud je tento krok přeskočen, může se stát, že rtěnka se bude špatně a nerovnoměrně nanášet. Skvělým podkladem pod rtěnku je Blistex Lip Blazám, který vždy jemně vmasírujte do rtů a případné zbytky odstraňte vatovým tamponkem nebo kapesníkem. Uvidíte, že i díky takové maličkosti se bude rtěnka lépe nanášet a výsledný efekt bude o poznání lepší.

Jak nejlépe aplikovat rtěnku?
Možná má každá žena svůj zaručený způsob, jakým si rtěnku aplikuje. Nicméně nic nezkazíte, pokud po aplikaci balzámu použijete konturovací tužku. Ta by měla obkreslit přirozenou linii rtů a pomáhá udržet rtěnku tam, kde má být. V této chvílí přichází na řadu rtěnka, ta se nanáší od spodního rtu od středu směrem ven. Nanáší se rovnoměrně od středu rtů doprava a pak doleva. Následuje stejný postup líčení rtu horního. Zbytky líčidla odstraníte kapesníčkem tak, že ho vložíte mezi rty a lehce stisknete. Posledním krokem k dokonalosti už je jen zkontrolovat, zda se rtěnka neobtiskla na zuby.