Užijte si přicházející jaro se svěžími růžovými víny

01.05.2021

K přicházejícím jarním měsícům se skvěle hodí přípitek růžovým vínem. Oblíbenost růžových vín je dána nejen jejich krásnou barvou, ale v případě kvalitních vín také svěžím ovocným aroma a příjemně vyváženou chutí. Růžová vína jsou navíc univerzální a můžete si je vychutnávat samotná či jimi doplňovat vaše oblíbené pokrmy.

Vychutnejte si jarní chvíle s příjemným počasím a doplňte své zážitky o kvalitní přípitky v podobě růžových vín. Růžové víno neodmítnou ani milovníci vín bílých a červených, a to pro jeho jedinečnou svěží chuť i příjemné aroma. Růžová vína jsou vhodná pro jarní období pro svou lehkost i svěžest. Jejich univerzálnost je mile překvapující - skvěle se hodí na posezení s přáteli i jako doplněk široké škály pokrmů. Nešlápnete vedle, pokud je spárujete s rybami, mořskými plody, italskou kuchyní, ale i obecně se středomořskou či asijskou kuchyní. Atraktivní rosé od distributora prémiových alkoholických a nealkoholických nápojů a vín Premier Wines & Spirits představují širokou nabídku, ze které si určitě vyberete.

Carignole rosé 2019

Osvěžující provensálský styl tohoto suchého vína doprovází jen velmi jemně růžová barva vína. Toto příjemné víno se vyznačuje lehkostí a aroma malin, okvětních lístků růží a šťavnatých broskví. Díky vyvážené chuti a opravdové lehkosti je Carignole rosé 2019 úžasně jemné a příjemně pitelné. Kombinace se středomořskými pokrmy je skvělá volba. Stejně tak se víno perfektně hodí samotné jako osvěžující aperitiv.
Růžové víno Carignole rosé 2019 seženete na stránkách www.1er.cz za cenu 210 Kč.

Zweigeltrebe rosé 2018 Piálek & Jäger

Toto moravské růžové suché víno z malého oceňovaného vinařství Piálek & Jäger má intenzivnější růžovou barvu. Díky použitým hroznům odrůdy Zweigeltrebe je víno příjemně harmonické. Převládající aroma se vyznačuje tóny lesních malin a jahod. Příjemné je Zweigeltrebe rosé 2018 Piálek & Jäger i v chuti a díky své svěžesti a ovocnému aroma se skvěle hodí jako aperitiv.
Růžové víno Zweigeltrebe rosé Piálek & Jäger seženete na stránkách www.1er.cz za cenu 185 Kč.

Pink Arte Vini 2019

Další z představitelů růžových Zweigeltrebe moravských vín je i přes svůj suchý profil a výraznou ovocnost nevšedně plné. V aroma se tradičně snoubí vyvážená kombinace lesních plodů a šťavnatých dozrálých třešní, až do jemně kořenitého spektra. Chuť vína Pink Arte Vini 2019 je svěží, suchá a zároveň příjemně ovocná. Tato vyvážená kombinace poskytuje vínu příjemnou univerzálnost. Nebojte se víno podávat i k mírně těžším pokrmům.
Růžové víno Pink Arte Vini seženete na stránkách www.1er.cz za cenu 145 Kč.

Reserve de l'Aube rosé 2019

Proslulá francouzská oblast Côtes du Rhône přináší kvalitní svěží vína a Reserve de l'Aube rosé není žádnou výjimkou. Vyvážená svěžest tohoto vína je doplněná aroma letního ovoce. V chuti je Reserve de l'Aube rosé 2019 svěží, ale zároveň příjemně plné až šťavnaté, s lahodným ovocným závěrem. Víno se skvěle hodí do teplejších dní, vychlazené na 9 až 11 stupňů.
Růžové víno Reserve de l'Aube rosé seženete na stránkách www.1er.cz za cenu 156 Kč za 0,75 l.