Užít si léto u bazénu

17.06.2021

Vývoj bazénových technologií se neustále umocňuje. Dříve drahé a luxusní technologie jsou dostupné i běžným zákazníkům. Zahrady se plní nádržemi s osvětlením, které rozzáří večerní atmosféru a rodinné domy se rozšiřují o kryté bazény s vyhřívanou vodou spojené se saunou a vířivkou a jinými wellness doplňky.
Česká republika převyšuje v počtu soukromých bazénů prakticky všechny jednotlivé státy v Evropě. V našich zeměpisných šířkách se není čemu divit. Moře máme daleko a většina vodních toků nepůsobí příliš důvěryhodným dojmem. Historická tradice prvorepublikových plováren, krytých bazénů v každém menším městě a povinný plavecký výcvik dětí ve škole jsou skutečnosti, které z Čechů dělají skutečné milovníky vody a vodních sportů.

Místo moře slaný bazén

Mezi posledními módními trendy, jsou bazény se slanou vodou a bazény s nevšedními povrchy bazénových stěn, mezi které patří keramický kompozit, skleněná mozaika nebo nerezový povrch. Nerezové povrchy patří mezi ty nejluxusnější a zejména v kombinaci s moderní architekturou mohou působit velice honosným dojmem. Jsou nejméně náročné na údržbu a při správné údržbě je jejich životnost prakticky neomezená. Správně navržený a vyrobený nerezový bazén si dokáže poradit i se slanou vodou, která je mnohem agresivnější než voda desinfikovaná chlorem.

Něco navíc

Moderní bazény nenabízí pouze možnost zaplavat si, ale nesmí chybět doplňkové atrakce pro děti, jako jsou fontány, vodní proudy nebo systémy na výrobu vln. Tyto komponenty sice vyžadují větší pozornost majitele při údržbě, avšak jiné technologie péči o bazén usnadní.

Nezapomínejte na bezpečnost

Voda v zahradním bazénu jako magnet přitahuje malé děti i čtyřnohé mazlíčky. Stačí chvilka nepozornosti a může se stát veliké neštěstí. Řešení přináší bezpečnostní kryt bazénu, jenž spolehlivě zabrání nečekanému pádu do vody. Výhodou (kromě již zmíněné bezpečnosti) je také podstatné snížení výdajů na vytápění vody i účinná ochrana proti znečištění hmyzem, listím i pylem. Bazénové bezpečnostní kryty lze integrovat do konstrukce bazénu, díky čemuž zajistíme perfektní a ničím nerušený vzhled.

Pohodlná údržba

Největší zjednodušení údržby přináší možnost automatického řízení chemického hospodářství. Citlivé sondy neustále kontrolují hodnotu chlóru ve vodě a centrální počítač tak dokáže přesně dávkovat jeho množství. Díky tomu získáte více času na relaxaci a bezstarostné koupání.

Automatické dávkování často vyřeší i různé zdravotní problémy či problémy se zápachem chloru z vody, jelikož je eliminováno předávkování chloru, které je velice časté při nepřesném ručním odměřováním. Automatická jednotka obohatí vodu pouze o nezbytné množství dezinfikantu, které stačí, aby voda dosahovala špičkové kvality.

TIP Sofie Bydlení
Venkovní kusové koberce

Pokud vás neláká představa umělé trávy nebo rozpálené dlažby byste chtěli mít pocit útulnosti jako v obývacím pokoji, můžete terasu u bazénu doplnit venkovním kobercem.

Outdoorové koberce jsou k nerozeznání od těch, které zdobí interiér, ale liší se především v odolnosti. Materiál z něhož jsou vyrobeny musí vydržet sluneční paprsky, vysoké teploty i vodu, a přitom stále neztratit původní vzhled. Právě vlastnost rychlého schnutí je v exteriéru velmi žádaná. S úklidem takového koberce to budete mít rovněž jednoduché, stačí rýžový kartáč a obyčejná voda.

www.mujkoberec.cz

Text: Zuzana Langová

Zdroj: Časopis SOFIE BYDLENÍ