Vánoční číslo časopisu Sofie Bydlení

07.12.2021

Editorial - 2022 - věřme a bude líp

Lidé jsou prý jako svíčky, stačí zapálit jednu a od ní se rozzáří tisíce dalších. Kouzlo je v tom, že nakonec všechny svíce svítí stejně jasným plamenem, bez ohledu na to, kolik jich přibude. Takové je tajemství dávání a sdílení, ale i štěstí, víry, síly a naděje. Myslím, že všichni si přejeme mít kolem sebe co nejvíce šťastných a silných lidí, protože, jak známo, okolí působí na každého z nás, a kdo by se nechtěl nechat pozitivně ovlivnit.
My v redakci bychom z celého srdce rádi sdíleli a ovlivnili také vaši vánoční pohodu a přispěli k ní několika cennými radami. Ty najdete na stránkách časopisu Sofie Bydlení, jenž právě držíte v ruce. Přestaňte se trápit starostmi s úklidem, pečením a vymýšlením dárků. Vánoce nakonec stejně vždycky přijdou, i když jste nestihli vyprat záclony. Naopak najděte si chvilku pro sebe, relaxujte a odpočívejte.

I když se to někdy zdálo být k nevytržení nakonec i rok 2021 uplynul, a rozhodně ne všechno bylo úplně špatně. Zamysleme se, a každý z nás jistě najdeme i několik krásných okamžiků. A jestli ne, o důvod víc uzavřít letošní kapitolu a vyhlížet s novou nadějí nadcházející rok 2022. Samé dvojky jsou totiž samy o sobě dobrým znamením. Přinášejí soudržnost nejenom v páru, ale i v celé společnosti, učí nás, jak být součástí vítězného týmu. Představují ale také vlastnosti, jako laskavost, citlivost, spolupráce, pochopení, plodnost, péče a hlavně empatii.

A tak, až si v příjemném prostředí svátečně vyzdobeného domova zapálíte plaménky svíček vězte, že každé z nich vám posvítí na jeden z následujících 365 dnů, které nás čekají v nadcházejícím roce.

A protože pranostika praví "jak na Nový rok, tak po celý rok", doufám a ze srdce si přeji, že právě proto, že nás čtete na přelomu roku, zůstanete nám věrni i nadále. Požehnané Vánoce a jen šťastnou cestu nadcházejícím rokem 2022 vám za celou redakci Sofie Bydlení přeje

Jana Šulcová

šéfredaktorka

Časopis Sofie Bydlení