Vaše střeva rozhodují o zdraví!

12.10.2021

Míváte problémy se zažíváním, pálením žáhy, afty, jícnem, žaludkem, nadýmáním, stolicí, zácpou, průjmy, hemoroidy, záněty, propustností střev atp.? Máte slabší imunitu či málo životní energie? Jděte přírodní cestou a darujte sobě a blízkým zdraví, které začíná a končí ve střevech.
Málokdo tuší, že naším největším imunitním orgánem jsou střeva. Na nich záleží, jestli tělo vstřebá všechny důležité živiny a odolá útoku různých patogenů. Jinými slovy, správně fungující střeva jsou nezbytnou podmínkou celkového zdraví.

Trávení potravy

Jak je často vidět, v organismu vše souvisí se vším a velmi mnoho potíží jde celkem často ruku v ruce s problémem trávení. Navíc se může projevovat mnoha dalšími, mimostřevními příznaky. Například poruchou funkce jater, dále chudokrevností, řídnutím kostí, zvýšenou kazivostí zubů, afty, bolestmi kloubů, únavou, či duševními obtížemi - depresí a úzkostí. Někdy se potíže s trávením a celým zažívacím traktem sdružují s dalšími autoimunitními nemocemi. Střevo pacienta s trávicími potížemi má často zánětem postižené, různě poslepované a snížené klky, které nemohou vstřebávat živiny (ba ani kolikrát léky), a proto tělo vykazuje příznaky jistého strádání, nedostatku, uprostřed hojnosti. To se samozřejmě také děje pokud je střevo označeno za příliš rychlé nebo pomalé.

Příčiny

Na konferencích týkajících se nemocí střeva jako je Crohnova choroba, ulcerózní kolitida, IBD..., a které jsou samozřejmě z medicínského hlediska i personálního na vysoké úrovni, bývá pravidlem, že ani jednou nepadne slovo o nějakém finálním uzdravení, někoho, někdy, alespoň jednoho ze sálu. Školní učení o těchto nemocech jakoby se scvrkla na konstatování "nevyléčitelné" a potlačování průvodních symptomů. Za původce bývá označen stres. Což je pravda, zde se nemůže nikdo mýlit, jsme jím opravdu obklopeni. Ale položme si otázku, zda naopak není stres kolikrát spíš důsledkem neutěšeného zdravotního stavu než jeho příčinou.

Od roku 2017 začali svůj vlastní výzkum s cílem najít řešení pro tyto "neléčitelné" obtíže čeští odborníci v laboratořích Natura Imuneco v Jihočeském vědeckotechnickém parku. A za tu dobu se dostali opravdu do hloubky problému.

Střevní problémy, jako je třeba ulcerózní kolitida nebo Crohnova choroba, ale i jiné autoimunitní onemocnění může způsobovat mnoho faktorů. Jsou to kupříkladu léky, jako antibiotika, nadměrný stres, ale i to, že dítě nebylo kojeno. Zároveň nemusí být přímo příčinou, ale jen spouštěčem, přičemž se již dávno byl již organismus v nerovnováze.

Z výzkumu pro společnost Natura Imuneco například vyplynulo, že u pacientů s ulcerózní kolitidou či Crohnovou chorobou apod.:
• cca 50 % nebylo kojeno nebo jen pár dní po porodu
• cca 80 % bralo v dětství hodně antibiotik (do 7 let)
• více než 50 % si uvědomuje, že se nemoc začala po takzvaném spouštěči, tj. velké fyzické či psychické zátěži, ať už dlouhodobé nebo i krátkodobé
• více než 90 % se střevními problémy po "šedesátce" bere denně několik léků (na cholesterol, tlak, srdce, ředění krve...)
• cca 80 % se střevními problémy si uvědomuje, že před objevením se problému, brali hodně antibiotika
• cca 90 % se nikomu, kromě vlastní rodiny, se svým problémem nesvěřuje

Z posledních výzkumů vyplynulo, že rozhodující pro dlouhodobé potíže tohoto typu je také kvalita vodního zdroje v domácnosti (práci, chalupě), voda na zalévání na zahrádce, Voda může být kontaminována např. prvoky, především v menších městech, kde se voda ve vodárnách pouze chloruje, a neupravuje se dalšími postupy, jako ozonizací nebo ozařováním UV-lampami. Zdravý organismus si v prvoky v pitné vodě do určitého množství umí poradit, ale u citlivých jedinců může nastat okamžitě problém.

Samostatnou skupinou příčin je možnost u chronických chorob zažívacího traktu působení parazitů, virů apod. Školní medicína je označuje za vymýcené a v podstatě je neumí ani objevit. Takové problémy si například může každý přivézt z dovolené. Zatímco místní lékaři okamžitě odhalí příčinu v parazitární infekci a rychle zaléčí (protože jsou na tyto komplikace zvyklí), u nás pacient odchází s označením nějakého chronického syndromu a mnohdy i doporučením k psychiatrovi.

Podceňuje se často negativní (i když pomalé a nenápadné) působení vysokofrekvenčních radiových vln na organismus. Především mobilních telefonů a všech přístrojů s wifi v okolí. I když o tom nevíte, telefon se připojuje k mobilní síti automaticky, opakovaně v časovém rozmezí minut vysílá přístroj silnější impuls.

Řešení

Co tedy dělat, abychom předešli a pomohli si v případě zažívacích problémů a problémů se vstřebáváním živin?
• Zkontrolovat zdroj vody, popř. instalovat domácí UV-filtr.
• Zkontrolovat vedlejší účinky užívaných léků, mnohdy je právě průjem jejich vedlejším účinkem. Konzultovat možnost jejich záměny, redukce množství, druhů, vzájemné kombinace.
• Velmi často byl zaznamenán negativní vliv antibiotik. Přistupujte k jejich užití s uvážením, popř. se na jinou možnost zeptejte vždy ošetřujícího lékaře.
• Zamyslet (selským rozumem) se nad možností parazitární a jiné infekce - chovatelé zvířat, pracovníci v zemědělství, zahrádkáři, drobní chovatelé zvířectva, cestovatelé do zahraničí, milovníci sushi, tataráčku, grilování.... Mnohdy jsou vývojová stadia parazitů označována za cysty, nádory, myomy... nechat si zkontrolovat tuto možnost nějakým dobrým parazitologem.
• Na noc vypínat telefony, wifi přístroje, nebo používejte režim letadlo. Nechávat je od sebe 3-4 m. To samé, když vyrazíte na výlet, do lesa apod. se zapnutým mobilem v kapse nebo batohu, mnoho sil nenačerpáte. Data a wifi zapínejte jen, když je potřebujete. Co nejvíce přístrojů si připojte kabelem a vypněte na nich režim wifi (každý ajťák vám také řekne, že připojení kabelem je rychlejší)
• Udržovat mikroflóru těla, jíst přece jen méně lepkové obilniny, zejména rýži, jáhly, oves, žito a také ječmen, upravit jídelníček.
• Zkuste dodržet jednou za čas půst, i třeba krátký, bez pevných pokrmů. Zažívání si odpočine, očistí se, střeva odlehčí a podpoříte tak vznik nových zdravých kmenových buněk.
• Konzervanty, stabilizátory a další chemie v potravinách také ničí mikrobiom vašeho střeva. Snižte jejich konzumaci.
• Ale také psychika ve smyslu přesunutí pozornosti ideálně k radosti z maličkostí, k přítomnému okamžiku - k tomu, co se děje teď a tady. Mějte se rádi, odpouštějte, milujte!
• Nejlepší je přírodním způsobem harmonizovat střeva a sliznice celého zažívacího ústrojí a významně je tak podpořit v jejich normální přirozené funkci. Bylinky jsou to nejstarší léčivo na této planetě, které už svou účinnost během staletí prokázalo. Vzpomeňte jen staré moudro, které nám radí, že byliny, které rostou na zahradách či loukách v blízkosti našich obydlí, jsou nejúčinnější.
• Posilovat zažívání vitamíny, bylinnými doplňky stravy,

Jak na to?

Hned na začátku vaší cesty k lepší imunitě, vám zažívání pomůže dát do kupy šestidenní kúra s Vitestinem®. Je to právě výsledek práce výše uvedených našich odborníků firmy Natura imuneco. Tento unikátní český doplněk stravy ve formě bylinného nápoje přispívá k aktivní péči o sliznice zažívacího traktu. Obsahuje účinné látky deseti českých bylin, výsledný účinek doplňuje aloe vera a výtažek ze sedmiletého ženšenu pravého. Svým složením a hustou konzistencí zajišťuje, aby se prospěšné látky z bylin dostaly právě tam, kam mají. Je bezlepkový, vhodný pro vegany i diabetiky.

Na internetových stránkách www.vitestin.cz navíc naleznete zdarma ke stažení kuchařku, která vás jistě inspiruje při nastavení vašeho jídelníčku. Změna se rozhodně vyplatí.
https://www.vitestin.cz/kucharka

Skutečné příběhy

O úspěšné práci našich českých odborníků svědčí především skutečné příběhy zákazníků. Pokud máte zájem a chcete-li se s daným člověkem spojit a bude-li s tím souhlasit, předá vám firma kontakt. Napište si o něj.

Najdete na https://www.vitestin.cz/recenze