Veronika Fleišer tentokrát představuje proceduru " Tetování očních linek"

11.08.2021

Co vás čeká a jaké máte možnosti?

Jsem Veronika Fleišer, jsem školitelkou permanentního make-upu a vedu prestižní akademii permanentního make-upu Fleiš Academy v ČR. Přednáším na světových kongresech a jsem autorem tetovacího pera a řady tetovacích pigmentů. Ráda bych vám přiblížila celou proceduru tetování očních linek, abyste věděli co vás čeká a na co si dát pozor. Permanentní make-up je trendem poslední doby, není tedy divu, že se o něj spousty žen zajímá. Tetováním očních linek se oči krásně zvýrazní, dají se opticky prodloužit ve stylu kočičích očí, má to ale také svá úskalí a limity a rizika. Pojďme si tedy vše přiblížit.

Co je permanentní make-up očních linek?

Jedná se o formu tetování řasové linie či částečně víčka, kdy se barevné pigmenty zapravují do podkoží, v tomto případě do očních víček. Permanentní make-up nenahrazuje klasické líčení a má za úkol decentně zvýraznit ženskou krásu. Pokud bude žena bez make-upu a bude mít vytetované oční linky, neměly by působit příliš výrazně ani vyzývavě ale přirozeně. Pokud budete mít někdy chuť se nalíčit výrazně, takto natetované přirozené odstíny, lze klasickým make-upem krásně překrýt.

Jaké je možné zvilit barvy?

Výběr barvy je důležitou součástí procedury. Vzhledem k tomu, že barevné pigmenty zapravujeme do podkoží, musíme brát v potaz přirozenou barvu kůže, která nám výslednou barvu vždy ovlivní. Konkrétně u očních linek vycházíme z přirozena a proto volíme odstíny černé, šedé, hnědé, olivové či khaki. Já nedoporučuji tetovat například fialové tóny neboť po vyhojení to vypadá jako modřina, Načervenalé, narůžovělé zase evokují vzhled unaveného a ubrečeného oka. Volíme tedy vždy přirozené odstíny.

Dlouhé prodložené linky, lze to vytetovat?

Ano, lze, ale pouze u mladších klientek. Nutno si uvědomit, že permanentní make-up linek je dlouho trvalý a vydrží minimálně 5 let. Tedy bereme v potaz stárnutí oka v budoucnu. Pokud je ocásek velmi dlouhý a oční víčko čase poklesne, zlomí nám linii ocásku nebo nám celou linii posune směrem dolů. Spadlá linie pak evokuje smutný výraz.

Jak se na permanentní make-up očních linek připravit?

Je velmi důležité, aby klientka před procedurou neměla umělé a prodloužené řasy. Oční okolí by mělo být odpočaté, nejlépe, když klientka přijde odlíčená. Dále je nutné, aby klientka minimálně 3 neděle předem vysadila sérum na růst řas (pokud ho používá) a doplňky stravy typu Wobenzym. Dále pokud drží detox či ketózní dietu je nutné být v normálním režimu.

Jak probíhá procedura?

Každá profesionální stylistka vám oční linku rozkreslí, tak abyste měla představu, jak bude výsledek reálně vypadat. Tetování očních linek by mělo být velmi povrchové a proto není extrémně bolestivé, nicméně se anestetika používají zejména v průběhu procedury. Celý proces trvá 2-3 hodiny a po proceduře vám bude ještě vysvětlena správná péče po ošetření.

Jaká je péče po ošetření?

Je nutné počítat s jistým omezením a dodržováním hygieny. Oční víčka a řasy se nesmějí minimálně 3 neděle líčit. Je absolutní nutností vyhnout se slunečnímu záření a to po dobu nejméně 6 neděl a poté používat vysoké SPF faktory, čímž si prodloužíte trvanlivost samotného permanentního make-upu.

A co otoky po ošetření?

Otoky jsou při správné aplikaci minimální avšak je zapotřebí s nimi počítat. Opadají do tří dnů, ale mohou se vyskytnout vždy po ránu ještě několik dní poté.

Je nutná korekce?

Ano, ve většině případů je nutná ještě jedna návštěva pro doladění nedostatků, které vzniknou během vyhojení.

Exitstují různé styly tetování očních linek?

Zvýrazněné řasové linie - jedná se o tetování samotné řasové linie. Doporučuji ho starším dámám s křehčí kůží nebo s hodně spadlými víčky. Také je vhodná pro klientky, které mají přirozený tvar očí s vnějšími koutky směřujícími dolů.

Stínované oční linky - jedná se o tetování jak samotné řasové linie, tak částečně víčka. Tato technika působí více jako oční stíny. Je vhodná dle rozsahu stínování jak pro mladé klientky, tak pro dámy středního věku i starší klientky. Vše ale záleží na stavu víčka. Naopak ji nedoporučuji klientkám s příliš spadlými víčky. Stínované oční linky se tetují v různých designech od jemného až po velmi výrazný.

Ohraničení liky typu Kleopatra - jedná se o protáhlé výrazné line. Tento styl není všeobecně k tetování úplně vhodný, neboť se oční víčka vlivem stárnutí deformují a sesedají a takto výrazná linka se pak deformuje. Všeobecně bych ho doporučila pouze velmi mladým klientkám s pevnými víčky.

Technika SMOKEY EYES® - jedná se o jemné tetování očních stínů a linek, tak že je design neohraničený. Působí tedy spíše jako oční stíny a jsou vhodné i pro klientky se spadlými víčky. Tuto autorskou techniku Vám v ČR natetují pouze mnou proškolené stylistky nebo vám jí samozřejmě mohu vytetovat já, v mém Studiu Paris v Mostě www.studio-paris.cz. Seznam dalších certifikovaných stylistek naleznete na www.rekvalifikacemost.cz

Jsou nějaké kontraindikace?

Ano, při následujících stavech nesmíte PMU podstoupit:
cukrovka s aplikací inzulínu,
kardiostimulátor,
srdeční choroby, cévní choroby,
snížena srážlivost krve, léky na ředění krve,
snížena imunita, užívání antibiotik a horečnatá onemocnění či nachlazení
kožní nemoc,
rakovina v aktivním stádiu či rakovina kůže v jakékoliv fázi
epilepsie,
HIV či jiná přenosná nemoc,
alergie na kosmetické látky, alergie na anestetika,
těhotenství a kojení,
příliš kapilární pleť
pokud máte umělé řasy
zánět řasových folikul, demodex

Jsou nějaká rizika při tetování očních linek?

Největším rizikem jsou migrace pigmentu. To se děje zejména, pokud stylistka pracuje příliš hluboko nebo v nebezpečných zónách či nevolí správnou techniku tetování. Nutno říci, že na tenkých víčkách a křehké kůži k tomu může dojít velmi snadno. Zapravený pigment (tetovací barva) začne v podkoží "plavat" a tím dochází k migracím. Permanentní make-up pak vypadá rozmazaně nebo jako čmouha. Tyto migrace se těžko řeší, je velmi složité je odstranit. Oční okolí je velmi citlivé a k migraci může dojít i z jiných důvodů. Rizikem jsou také žilky na víčku, které jsou příliš u povrchu nebo křehké. Ke oslabení těchto žilek dochází přirozeně stárnutím, tedy starší klientky mají větší riziko migrace než mladší klientky a dobře proškolená stylistka permanentního make-upu by měla být schopna jejich stav dobře odhadnout. Apeluji na vás, milé čtenářky, abyste opravdu dobře volili svou stylistku.

Jak poznám kvalitního stylistu? Na koho se mám obrátit, když chci oční linky vytetovat?

Kvalitní stylistka se vždy prezentuje svou vlastní prací, fotografie si chrání svým logem. Mějte na paměti, že výběr stylistky je klíčový, neboť se jedná o tetování na obličeji, kde není prostor na chyby. Doporučuji se svěřit do rukou opravdové profesionálky s praxí, kde si sice možná zaplatíte vyšší cenu, ale výsledek bude opravdu krásný a nezkazí vám vizáž. Moje akademie permanentního make-upu vzdělává nejlepší profesionálky v tomto oboru. Titul Fleiš Academy Artist je udělován pouze takovým stylistkám, které odvádějí bezchybnou a profesionální práci. Doporučuji si tedy najít stylistku mezi Fleiš Academy Artist, neboť ony jsou zárukou kvalitní a bezproblémové práce. Jejich seznam najedete na www.rekvalifikacemost.cz.