Vitamín C – vzpruha pro naši pleť

28.05.2022

Že je vitamín C důležité doplňovat vnitřně už asi všichni víme. Je pro naše tělo nepostradatelný a neumíme si ho sami vytvořit. Určitě jste si ale všimli, že se o tomto vitamínu začalo hojně mluvit i v kosmetice. Proč? Pojďme si tento vitamín představit z trochu jiné strany, než ho většina lidí zná.Proč je vitamín C pro pleť důležitý?

Vitamín C je velmi silný antioxidant, který neutralizuje volné radikály. Díky tomu zabraňuje degradaci kolagenu v těle.

Bojuje proti stárnutí pokožky, rozjasňuje pleť, dodává zdravou barvu, ale nejčastěji je používaný hlavně kvůli zesvětlování pigmentových skvrn po akné.

Jeho kladem je i to, že je protizánětlivý a urychluje hojení pokožky.

Jak vybrat správný produkt?

Výrobci kosmetiky začali vitamín C využívat úplně všude. Bohužel ve většině produktů nemá na pokožku žádný vliv a jde jen o marketingový tah - například v podobě gelů, pěn i tonik. V krémech je jeho užitek diskutabilní. Pokud chcete nejlepší výsledek, pak hledejte séra. Sérum je totiž mnohem více koncentrované. Ve složení ho najdete pod různými názvy, buď se jedná o čistou formu vitamínu C nebo jeho deriváty.

Na co si dát pozor při výběru produktu s vitamínem C?

U výběru je důležité sledovat v jakém balení se sérum nachází. Ideální je tmavá sklenička, aby k produktu nepronikalo světlo, a tím nedocházelo k rychlé oxidaci.

Dávejte si také pozor na aplikaci produktu. Hledejte balení, do kterého nemusíte sahat prsty. Ideální je také, aby produkt nebyl parfémovaný.

Ve složení se hodí hledat i vitamín E, který prokazatelně zvyšuje účinky vitamínu C a prodlužuje jeho trvanlivost.

Pro koho se séra s vitamín C hodí?

Séra jsou pro všechny typy pleti, ale svými účinky jsou ideální hlavně pro lidi s pigmentovými skvrnami, pro lidi s mdlou pletí a pro problematickou pleť. Navíc je oceníte i proti vráskám.

Kdy ho aplikovat?

Sérum používejte nejlépe ráno. Nikdy nezapomínejte poté použít SPF ochranu.

VITAMÍN C - VZPRUHA PRO NAŠI PLEŤPleťové sérum s vitamínem C - 5%
Cena: 895 Kč

Přírodní vitamínové sérum poskytuje pokožce intenzivní péči. Askorbil tetraizopalmitat je nejstabilnější forma vitamínu C, která prokazatelně rozjasňuje pleť. Sérum dodává výživu a hydrataci, urychluje hojení a minimalizuje výskyt pigmentových skvrn. Jedná se o koncentrovaný produkt, který je koncipovaný tak, aby se účinnost látek v čase po otevření nesnižovala. Při aplikaci stačí použít malé množství. Ideální, pokud s tímto vitamínem na vaší pleti zatím nemáte zkušenost.Pleťové sérum s vitamínem C - 15 %
Cena: 1195 Kč

Přírodní vitamínové sérum poskytuje pokožce intenzivní péči. Askorbil tetraizopalmitat je nejstabilnější forma vitamínu C, která prokazatelně rozjasňuje pleť. Sérum dodává výživu a hydrataci, urychluje hojení a minimalizuje výskyt pigmentových skvrn. Jedná se o koncentrovaný produkt, který je koncipovaný tak, aby se účinnost látek v čase po otevření nesnižovala. Při aplikaci stačí použít malé množství.
V Goodie najdete jenom produkty s dobrou karmou.

Vybírat můžete na www.goodie.cz.