Víte, proč se vám stále nedaří zhubnout? Možná děláte tyto chyby i vy

03.06.2021

Hubnutí je pro některé stále velká věda, přitom v konečném důsledku nejde o nic složitého. V první řadě je třeba zapomenout na všechny nesmyslné diety a hladovky, které vám namísto zdravého hubnutí zajistí nepříjemný jojo efekt.

Namísto diet se raději zaměřte na zdravé stravování, které vám přinese vytoužený cíl. K tomu přidejte pohyb, dostatečný pitný režim a minimálně 7 hodin spánku denně a uvidíte, že s vaším fyzickým i psychickým zdravím se začnou dít zázraky.

Zredukujte příjem jednoduchých sacharidů a rafinovaného cukru

Pokud jste měli doposud velmi nezdravý životní styl a vaši stravu tvořily převažně sacharidy, po jejich omezení zhubnete první kilogramy docela rychle. Bílou mouku vyměňte za celozrnnou, vynechejte ve svém jídelníčku sladkosti. Pokud budete jíst méně sacharidů, vaše tělo začne spalovat tuk ze zásob.
Studie z roku 2020 přinesla důkazy o tom, že strava s nižším množstvím sacharidů snižuje chuť k jídlu. Netřeba to však přehánět a udělat ze sacharidů strašáka. Bez nich by naše tělo nemělo energii a nefungovalo by správně. I zde tedy platí - všeho s mírou.

Jezte více bílkovin

Každé jídlo, které si připravíte, by mělo obsahovat:
• bílkoviny
• zdravé tuky
• zeleninu
• malé množství komplexních sacharidů
Při hubnutí je vaším cílem shazovat tuk, ne svaly. Při dietách zaručujících -10 kg za krátký čas ale většinou shazuje i svaly. Abyste se tomu vyhnuli, zaměřte se na dostatečný příjem bílkovin. Vyzkoušejte do svého jídelníčku zařadit více masa, vajec či tvarohu a nezapomeňte na protein. Pokud chcete zhubnout rychleji, namísto snídaně si připravujte protein, který má nízkou kalorickou hodnotu, avšak zasytí vás na delší dobu.

Hýbte se

Ano, zhubnout se dá i bez pohybu. Cvičení vám ale pomůže zhubnout rychleji a efektivněji. Může za to jednoduchá rovnice - více pohybu = větší výdej energie. Vyberte si sport, respektive fyzickou aktivitu, která vás baví. Zařaďte do každodenního života delší procházky, rychlou chůzi, kolo, tanec, fitko ..., prostě jakýkoliv pohyb, při kterém se vaše tělo zahřeje. Nejefektivnější je spojit silový trénink s kardio. Vyzkoušejte i vhodný spalovač tuků, který nastartuje váš metabolismus a budete hubnout rychleji.

Na trhu najdete velké množství spalovačů, které zaručují okamžité rychlé hubnutí. Vždy si ale dejte pozor na samotné složení spalovačů, ne všechny skutečně pomáhají. Účinný spalovač by měl obsahovat látky jako l-karnitin, synefrin, extrakt ze zeleného čaje či přírodní kofein.

10 tipů, jak zhubnout rychle a navždy

• K snídani jezte bílkoviny. Díky takové snídani se zbavíte pocitu hladu a vydržíte déle nasycený.
• Vyhýbejte se slazeným nápojúm a džusúm. Jsou to pouze prázdné kalorie, které nám brání v hubnutí.
• Před každým jídlem vypijte sklenici čisté vody.
• Vyhýbejte se rafinovanému cukru, jednoduchým sacharidům a nezdravým tukúm.
• Dávejte si pozor na dostatečný příjem vlákniny. Rozpustná vláknina podporuje hubnutí.
Jezte přírodní spalovače - dopřejte si kávu, zelený čaj, jídla s chilli nebo vše v jednom.
• Nekupujte si polotovary.
• Jezte pomalu. Pomalé stravování dodá pocit sytosti na delší dobu.
• Dopřejte si kvalitní spánek. Věděli jste, že nedostatečný spánek je velmi častým a rizikovým faktorem přibírání?
• Pijte dostatečné množství vody, minimálně 2 litry denně. Když cvičíte a potíte se, pijte mnohem více.