Vlna je dokonalé řešení do zimy pro zimomřivé holky

02.12.2022

Vlněný svetr Peace, Dale of Norway, www.norskamoda.cz

Známe to všechny. Nohy nám zahřeje snad jen biologické teplo našich drahých poloviček, ruce rozehřeje jen svařák a skoro z každého zimního pobytu venku máme ledové hýždě. Nejsme zkrátka vybavené do zimní přírody tak, jako zvířata. A proto nám příroda dala materiál, který nás zdokonalí - vlnu, Merino. Skutečně čistý, udržitelný, dokonalý materiál z přírody. Na této zemi se nachází tisíciletí. Vlna nás zahřeje za každého počasí, ať už jsme v zimě venku z jakéhokoli důvodu nebo jsme zimomřivé. Nenajdeme nic hřejivějšího pro naše tělo než vlnu.

Zdravá pokožka v zimě bez alergenů

Merino mikina Tind, We Norwegians, www.norskamoda.cz

Merino vlna je prospěšná pro naši pokožku. Zima je velmi náročná pro kůži, která bojuje s chladem, vlhkostí, mrazem. Musíme se více oblékat a syntetickými materiály a barvivy pokožka trpí. Řešením je Merino vlna - ten nejlepší, nejčistší materiál z přírody. Vlna absorbuje a uvolňuje dvakrát více vlhkosti než bavlna a 30 krát více než polyester. Stabilizuje tím vlhkost a teplotu mezi látkou a pokožkou. Merino vlna působí jako druhá kůže pro lidi, jejichž "první" kůže je příliš suchá. Dle nové vědecké studie vlna není alergen a nezpůsobuje alergii. V nabídce máme luxusní velmi jemné Merino oblečení od We Norwegians, inspirované Itálií.

Největší specialisté na zpracování vlny jsou Norové. Ti říkají:

"Proč nosit výrobky z ropy, když nám příroda ukazuje, co je nejlepší pro zvířata, co je chrání před rozmary počasí? Nejlepším příkladem je ovečka. Ta má jeden oblek na celý rok."

Zažij dokonalé zimní radovánky s přáteli

Vlněný svetr 140th Anniversary, Dale of Norway, www.norskamoda.cz

A zase ta vlna! Je perfektní! Vlna je zkrátka "Must Have" materiál pro všechny zimní nadšenkyně. Společný čas s přáteli můžeš strávit i venku na horách, protože ve vlněném svetru a čepici se ti mráz těžko dostane do těla. I slunce má na horách velkou sílu a protože vlna absorbuje UV záření, poskytne přirozenou ochranu před škodlivým zářením.

Ve vlně od hlavy až k patě

Zimní vlněné boty Stad, Alfa, www.norskamoda.cz

V Norské módě se můžeš obléknout doslova "od hlavy až k patě". Ve vlněných ponožkách a botách z vlněné plsti, které jsou stvořeny do mrazu i mokrého sněhu, už nezažiješ zmrzlé prsty u nohou.

Nestyď se ukázat spodní prádlo

Merino tričko a kalhoty Rose, Kari Traa / Merino tričko Tryvann, We Norwegians, www.norskamoda.cz

Norská móda nemá jen prádlo, které je perfektně funkční, ale je krásné, originální, nadčasové a musíš ho prostě ukázat světu! Budeš vždy vynikat a získáš skutečně zdravý kousek oblečení. Vlna zajišťuje zdravé mikroklima pro kůži, je antibakteriální, samočistící a tím odolná vůči zápachu na rozdíl od syntetických materiálů. Vlna se nemusí prát tak často, jako ostatní materiály, což z ní dělá top ekologický produkt, šetrný k životnímu prostředí.

Oblékni se do těch nejluxusnějších norských značek

Začni od základu a obleč se do krásného a originálního spodního oblečení z merina od Kari Traa. Zahřej se v luxusním vlněném svetru od Dale of Norway a užij si dokonalou "Après-ski " atmosféru v jemném merino prádle od We Norwegians. Ve sněhu a na ledu kráčej jedině v hřejivých vlněných botách Alfa. Nedej zimě šanci, aby vnikla do těla. Oblékni se jako norská žena.