Voňavé vánoční pečení

17.11.2023

Nejkrásnější svátky v roce se blíží a s nimi zdobení stromečku, nakupování dárků a vánoční pečení. Málokdo z nás si dovede představit Štědrý den bez vůně domácího vánoční cukroví. V mnoha rodinách je jeho pečení tradicí, na které se podílí členové různých generací. Babička dodá své osvědčené recepty, maminka se postará o těsta a děti se zaujetím vykrajují perníčky a linecké. Kromě těchto šikovných pomocníků je potřeba připravit si kvalitní suroviny, prověřené recepty i potřebné pomůcky. Věřili byste, že kvalitní a dobře promyšlené kuchyňské vybavení vám o Vánocích ušetří čas i námahu?

Včelí úlky jeden jako druhý

Včelí úlky neboli vosí hnízda jsou stálicí mezi nepečeným vánočním cukrovím. Jejich příprava nebývala jednoduchá, dnes se však můžete rychle pustit do práce s vychytanou rozkládací formičkou, kterou vytvarujete úlek, vytlačíte do něj dutinku a ještě vykrojíte linecké kolečko na přiklopení. Tvoření vám půjde ještě lépe od ruky, pokud si úlky budete odkládat do stojánku. A pokud chcete ohromit něčím zbrusu novým, vyzkoušejte náš recept na pikantní jahodovou verzi této nesmrtelné vánoční dobroty.

Tuhle vánočku nespletete

A je tu Štědrý den. Někdo se celý den postí, ale většina z nás s chutí zakrojí do vánočky. Nejlepší je samozřejmě ta doma upečená. Pokud vás odrazuje složité splétání těsta, zkuste ji upéct jednoduše v krásné silnostěnné keramické formě s dvoubarevnou glazurou. Pokud nechcete ztrácet čas hledáním receptu, vyzkoušejte ten náš. Stylová forma poslouží také jako dekorace. Ve stejném designu pořídíte i formu na beránka, toastový chléb nebo srdce, které můžete vánočně nazdobit bílkovou polevou a luxusně servírovat na bílém porcelánovém podnosu.

Na počtu nezáleží

Pokud začnou být přípravy na svátky příliš náročné, je dobré si uvědomit, že nezáleží na tom, jestli u vás doma voní cukroví vlastní nebo kupované, ani kolik druhů máte. Nejdůležitější je prožít Vánoce se svými blízkými v pohodě a radosti.

www.tescoma.cz