Vstupte do světa LABSKY jewellery a seznamte se s novou generací luxusních šperků

07.07.2024

Seznamte se s LABSKY jewellery, rodinnou klenotnickou firmou z Prahy. Jejím zakladatelem je Mgr. Stanislav Labský, původním povoláním právník, který opustil korporátní prostředí a začal se věnovat tomu, co ho opravdu baví a tím je právě navrhovaní a výroba šperků. LABSKY jewellery se nejprve soustředila na výrobu luxusních šperků na zakázku, ale vzhledem k opakující se poptávce po určitých typech šperků, se rozhodla představit první ucelenou autorskou kolekci luxusních designových šperků ze 14 karátového zlata, přírodních perel a diamantů.

Kvalita materiálů a zpracování je v LABSKY jewellery vždy na prvním místě. Pozornost je věnována každému detailu - od výběru jen těch nejkvalitnějších materiálů po kontrolu každého hotového kusu. Všechny šperky jsou vyráběny ručně v malém objemu ve studiu v Praze zkušenými zlatníky a řemeslníky, a tak si můžete být jisti, že každý kousek je opravdové malé umělecké dílo. Díky použitým materiálům jsou šperky nejen krásné, ale i velmi odolné. S pravým šperkem se nikdy nemusíte bát oděru a poškození a proto s Vámi šperky LABSKY jewellery mohou žít. Můžete se v nich bez obav koupat, cvičit, prostě žít naplno. Jejich životnost je při správné péči v podstatě neomezená. A i kdyby se přece jen jednou stalo, že by Vám Váš šperk přestal vyhovovat, pak se všechny materiály, ze kterých byl vyroben, dají použít pro výrobu něčeho nového a vzrušujícího.

Cílem všech v LABSKY jewellery totiž je, aby s Vámi Vaše šperky žily každý den a dělaly vám radost. Aby vám připomínaly hezké chvíle a dodávaly vám sebevědomí, ne aby odpočívali zavřené v krabičce. Perlové šperky v podání LABSKY jewellery zůstávají klasické a nadčasové, ale jejich pojetí je minimalistické a moderní. Perly již dávno nejsou vyhrazeny pro svatby a plesy - perlové šperky z dílny LABSKY se dají nosit každý den a snadno je můžete vzít do kanceláře i na večírek, anebo také jen na nákup nebo vycházku se psem. Dokonale se tak přizpůsobí Vašemu individuálnímu stylu. Není přece nutné čekat na zvláštní příležitost. Důležité je, abyste je nosili s radostí.

V LABSKY jewellery totiž věří, že na radost a sebevědomí, které Vám dodá krásný luxusní šperk má právo každý. Z toho důvodu ani není kolekce rozdělena na dámské a pánské šperky. Šperky LABSKY jewellery budou tím, co si budete přát, protože teprve jejich majitel jim vdechne jejich konečné pojetí a osobnost. Jedním z klíčových přesvědčení značky totiž je, že šperky sluší všem a nezáleží na věku, velikosti, pohlaví nebo čemkoli jiném. Podle toho byl zvolen i hashtag #jewelleryfitsall, tedy, že šperky padnou všem, který reprezentuje LABSKY jewellery na sociálních sítích. I proto jsou všechny náramky, nákotníky a náhrdelníky opatřeny prodlužovacím řetízkem. A pokud budete potřebovat řetízek delší či kratší, rádi Vám ho na přání upraví.

Jak už bylo zmíněno, šperky z pravého zlata a přírodních perel či drahých kamenů mají velmi dlouhou životnost a proto jsou přímo přeurčené k tzv. upcyklaci. Materiály se dají použít znovu při výrobě nových šperků, které budou svému majiteli vyhovovat lépe než ty původní. Recyklované zlato neztrácí na kvalitě ani vzhledu. Díky svým kořenům v zakázkové výrobě šperků LABSKY jewellery nabízí i možnost přepracování šperků, které Vám již takovou radost nedělají na něco nového, co si rádi vezmete znovu a znovu. Sentimentální hodnota šperku však zůstane stejná, protože se jedná o stále stejný kus, pouze reinkarnovaný do nové podoby.

Vzhledem k aktuálním diskuzím o ekologické zátěži, kterou představují některé aspekty šperkařského průmyslu, je udržitelnost je v LABSKY jewellery velmi důležitým tématem. Perly používané ve špercích LABSKY jewellery pocházejí z ekologicky udržitelných pěstíren v jihovýchodní Asii. A i z tohoto důvodu jsou všechny součásti balení šperků s recyklovatelných materiálů a vždy jich je jen opravdu nezbytné množství.
Pro LABSKY jewellery jsou šperky prostě mnohem více než jen doplněk. Design i nošení šperků vnímají jako univerzální jazyk sebevyjádření, který nelze nikomu upřít. I z tohoto důvodu je celá kolekce prezentována jako unisexová a většina šperků nabízí možnost úpravy velikosti. Cílem je, aby šperky LABSKY jewellery nosili všichni, komu se líbí a kdo se v nich cítí dobře, bez ohledu na zažité stereotypy nebo cokoliv jiného. Nikdo by se neměl stydět za to, kým opravdu je a tomu se váže i další z iniciativ, kterým se LABSKY jewellery věnuje. V loňském roce začala značka spolupracovat s nestátní neziskovou organizací Nevypusť duši, z.s. a rozhodla se podpořit jejich snahu o boření mýtů ohledně duševního zdraví a správné péče o něj. Na svých stránkách LABSKY jewellery nabídla k zakoupení přívěsek nebo náramek s motivem vlaštovky v letu ze 14 karátové žlutého zlata. Vlaštovka je zde totiž symbolem svobody a naděje, že ať už se v našich životech děje cokoliv, jednou bude líp. Veškerý výtěžek z prodeje zlatých vlaštovek putuje právě na účet Nevypusť duši a pomůže tak destigmatizovat problémy a péči o duševní zdraví. Protože možnost pečovat o své duševní zdraví by neměl být luxus.

Navštivte LABSKY jewellery a objevte nové pojetí luxusu. V nabídce naleznete náhrdelníky, přívěsky, náušnice, náramky, záušnice, nákotníky a nově i prsteny. Kompletní kolekci luxusních šperků LABSKY jewellery naleznete na stránkách www.labskyjewellery.com