Vyberte si plavky podle typu postavy

16.06.2022

Plavková sezóna je před námi, dieta za námi. Teď už si jen stačí vybrat ty správné plavky. Při nákupu se ale neřiďte pouze svým vkusem, protože i sebekrásnější plavky, které nereflektují postavu, mohou udělat více módní škody než užitku.

Než si plavky pořídíte, je důležité uvědomit si, jaký typ postavy máte, co jsou vaše přednosti a co byste raději skryla. V následujícím textu přinášíme malý manuál, jak nejlépe vybrat plavky podle postavy.

1. Chlapecká postava

Máte-li spíše chlapeckou postavu, znamená to, že disponujete úzkými boky a menším poprsím. Nejlépe vám padnou a budou slušet plavky, které mají krátkou nohavičku. Bát se nemusíte ani klasického bikinového střihu. Hlavní pozornost však zaměřte na vrchní díl. Pro optické zvětšení objemu poprsí sáhněte po plavkách s třásněmi, volánky a velkými vzory. Volit také můžete plavky s gelovou výplní, které přirozeně vytvoří větší objem. Výhodou chlapecké postavy je, že můžete zvolit jak podprsenku se šňůrkami, tak bez ní. Asymetrické plavky vcelku jsou také vhodné.

2. Typ jablko

Ženy, které mají tuto postavu, se často pyšní štíhlýma nohama a větším poprsím. Nevýhodou je, že tento typ postavy má tendence přibírat v oblasti břicha. Máte-li větší bříško, sáhněte po stahovacích plavkách vcelku, které budou mít kostice v podprsence, nebo zvolte spodní díl s vyšším lemem. U většího poprsí vždy dbejte na jeho správnou podporu, kostice a silnější ramínka jsou základ. Vyhněte se módnímu zavazování za krk, ušetříte si bolesti šíje.

3. Přesýpací hodiny

Mnoho žen by pro tuto postavu vraždilo. Adorovaný tvar postavy, kterou měla např. Marilyn Monroe nebo v současnosti Beyonce či Sofia Vergara, je považován za ideál krásy. Ženy, které mají tzv. přesýpací hodiny, se pyšní štíhlým pasem a výraznými boky. Ideální je zvolit retro plavky s větším spodním dílem nebo plavky se šňůrkovým zavazováním na bocích. Sexy na vás budou také vypadat úzké černé jednodílné plavky.

4. Typ hruška

Nejběžnější typ postavy dnešních žen se vyznačuje štíhlým bříškem, ale širšími boky a stehny, kde se také nejčastěji přibírá. Spodní díl volte s vyšším lemem a větším vykrojením, opticky vám prodlouží nohy. Vrchní díl plavek by měl mít vždy zavazování za krk, rozšíříte si tak ramena a zharmonizujete celý vzhled. Této postavě příliš nelichotí plavky vcelku.

A nezapomeňte, k plavkám dnes neodmyslitelně patří doplňky, jako jsou parea, šátky, které si můžete uvazovat na několik způsobů, ponča z lehkých materiálů a propínací košile.

Text: Soňa Pařížská

Zdroj: Časopis Perfect Woman