Vylepšete svůj jídelníček: lehce, chutně, rostlinně

21.01.2024

Leden je pro mnohé ideálním měsícem pro předsevzetí a nové začátky. Možná i vy toužíte zlepšit svoji životosprávu a zformovat postavu. Drastické diety ale patří minulosti, protože nejdůležitější je zdraví. Proto se letos netrapte hladem a nebuďte na sebe příliš přísní. Zkuste odlehčit běžné pokrmy a vnímat jídlo jako medicínu pro tělo. Zařaďte do svého jídelníčku vegetariánské a veganské potraviny a výsledek se jistě brzy dostaví.

Nastartujte správně svůj den i metabolismus

K snídani zkuste žitné pečivo s hummusem, který je výživný a spolehlivě vás zasytí až do oběda. Doporučujeme ochutnat značku K-take it veggie, kterou seženete v Kauflandu. Hummus zde najdete v klasické variantě či se sušenými rajčaty.

Pokud se ráno neobejdete bez kávy, nahraďte mléko rostlinným nápojem K-take it veggie Barrista, který je bez lepku a laktózy a skvěle se hodí na přípravu latté či cappuccina. Pro lepší hydrataci organismu si ke kávě nezapomeňte dát sklenku čisté vody.

Lehčí varianta oběda s tofu a sladkou tečkou

Řada K-take it veggie nabízí také uzené a bílé tofu, které je skvělým zdrojem rostlinných bílkovin. Můžete ho třeba ugrilovat či použít pro přípravu salátu. V Kauflandu taktéž koupíte veganské jogurty, tzv. veggiegurty, s příchutí kokosu či exotické kombinace mango-marakuja. V nabídce je ale i klasický bílý sójový jogurt.

Nehladovět mezi obědem a večeří je důležité

Je také důležité nezapomínat na odpolední svačinu. Postačí třeba ovesný nápoj K-take it veggie s vanilkovou příchutí. Pokud se večer nechcete trápit přípravou teplé večeře, sáhněte po výtečných rostlinných pomazánkách. Kaufland má v nabídce například rajčatovou s kešu ořechy, která dodá tělu potřebné zdravé tuky, či netypickou variantu s příchutí kari-ananas. Talíř doplňte o čerstvé pečivo a zeleninu, uvařte si oblíbený čaj a relaxujte. Odpočinek je pro tělo stejně důležitý jako kvalitní strava.

Zkuste žít celý rok s Kauflandem lehce, chutně a rostlinně.