Vysoké podpatky ženám zlepšují sex i orgasmus

12.11.2021

Boty s vysokými podpatky nosí každý den více než třetina žen. Díky nim jsou ženy vnímány jako více sexy a fyzicky atraktivní. Kromě toho jim ale podpatky mohou zlepšit milostný život. Podle aktuální studie posiluje nošení zhruba pěticentimetrových podpatků svaly pánevního dna, což nejen podporuje lepší sexuální stimulaci, ale i silnější orgasmus.

Z průzkumu odborníků z Univerzity Fu-Tan v Šanghaji, kterého se zúčastnilo 1 263 žen, vyplývá, že 37 až 69 procent dam nosí boty na vysokém podpatku každý den. Milovnice vysokých podpatků jsou obecně muži vnímány jako atraktivnější a více sexy. To dokládají i různé průzkumy. Podle starší studie francouzských odborníků uveřejněné v odborném žurnále Archives of Sexual Behavior byli například muži mnohem svolnější odpovídat na průzkumy veřejného mínění, pokud byla tázající se žena na podpatcích. Dámy na jehlách rovněž mnohem rychleji upoutali mužskou pozornost v baru. V návazných studiích pak muži, kterým byly předloženy fotografie žen, častěji spojovali krásu, větší fyzickou atraktivitu i vyšší ochotu k randění právě k fotkám žen ve vysokých podpatcích.

"Muži reagují hlavně na vizuální podněty, proto pokud chce žena upoutat mužskou pozornost, obecně se jí to lépe podaří v botách na vysokých podpatcích. Taková obuv totiž ovlivňuje držení těla, ženy vypadají opticky štíhlejší a vyšší," dodává k poznatkům Adam Durčák z e-shopu Ruzovyslon.cz, který prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

Boty s vysokými podpatky mohou zlepšit sexuální život

Nošení bot s vyššími podpatky může mít pozitivní vliv na ženský sexuální život. Podle nejnovějšího výzkumu odborníků z Univerzity Fu-Tan v Šanghaji nošení zhruba pěticentimetrových podpatků pomáhá ženám lépe dosahovat orgasmu. Překvapivý poznatek přitom vzešel docela náhodou, původně se totiž odborníci zaměřili na to, jak nošení bot s různou výškou podpatku u žen ovlivňuje svaly pánevního dna. "Právě tyto svaly přitom hrají ve schopnosti ženy dosáhnout vyvrcholení a v kvalitě orgasmu významnou roli. Silnější svaly pánevního dna sexuální prožitek ženy zlepšují, ochablé svaly naopak vedou k problémům při milování a mimo jiné také k inkontinenci," vysvětluje Adam Durčák.

Správná výška podpatku rovná se lepší orgasmus

Nošení asi pěticentimetrových podpatků dle zjištění vědců podporuje takové držení těla, při němž se svaly pánevního dna opakovaně samovolně stahují, čímž se posilují. Největší efekt byl pozorován u žen, které v takovýchto botách trávily alespoň osm hodin denně. U nižších, ale i vyšších podpatků stejné stimulace vypozorována nebyla. I přes tento zajímavý benefit je však dobré pamatovat na to, že vysoké podpatky nejsou pro dlouhodobé nošení ideální. Podporují bolesti zad a způsobují různé degenerace svalů a kloubů od kotníků až po bedra, nemluvě o negativním vlivu na nožní klenbu.