Vytvořte si příjemné posezení na terase nebo balkóně

27.03.2023

Venkovní terasa nebo balkón je skvělým místem k odpočinku i setkávání s přáteli. Inspirujte se našimi tipy a zařiďte si pohodlné posezení na čerstvém vzduchu.

Venkovní terasy a balkóny můžete obývat od jara až do podzimu. Abyste si chvíle odpočinku a zábavy užili naplno, pořiďte si pohodlný zahradní nábytek. Vybírat můžete z různých variant provedení i materiálů. Pokud nedáte dopustit na přírodní materiály, můžete zvolit dřevěný zahradní nábytek. Jestliže vás okouzlil nadčasový skandinávský design, bude jasnou volbou nábytek s ocelovou konstrukcí a pohodlnými látkovými podsedáky. Mezi žádané materiály patří také plast a polyratan.

Jak vybrat nábytek na terasu a balkón?

Než se pustíte do výběru zahradního nábytku, rozmyslete si, kam ho umístíte. Nejdříve zjistěte přesné rozměry terasy či balkónu (pozn. délku a šířku).

Mezi důležité otázky také patří, k čemu a jakému počtu lidí má nábytek primárně sloužit. Jinými slovy se musíte rozhodnout, zda potřebujete spíše pohodlnou venkovní sedací soupravu, velký jídelní stůl a židle nebo malý stolek a židle na úzký balkón.

Nábytek na terasu

Majitelé prostorných teras u rodinných domů mohou využít vícedílné sedací soupravy. Velmi pohodlné jsou soupravy s kovovou konstrukcí a vodoodpudivými sedáky a polštáři. Pokud v létě na terase rádi a často obědváte či večeříte, pořiďte si zahradní jídelní stůl a židle. Praktické jsou rozkládací stoly, které můžete dle potřeby prodloužit o několik desítek centimetrů.

Nábytek na balkón

Při výběru nábytku na balkón je vždy limitujícím faktorem velikost prostoru. Zejména balkóny v bytových domech mají zpravidla jen několik málo metrů čtverečních. Pokud musíte šetřit místem, vybírejte z nabídky skládacích sestav. Velmi praktické jsou nejen sklopné židle, ale také závěsné balkónové stolky.

Lehátka, křesla, lavičky a další

V současné době jsou velmi oblíbená závěsná křesla. Jejich výhodou je nejen atraktivní design, ale také lehká a odolná konstrukce. Pohodlí poskytují rovněž zahradní lehátka. Maximální komfort a velkou plochu na ležení nabízí především lehátka s textilním potahem. K posezení na terase můžete využít také klasickou zahradní lavičku. Některé modely nabízí i vyklápěcí stolky nebo úložné prostory.