Vytvořte si v ložnici atmosféru francouzského venkova s novinkami z kolekce Provence od Kvalitexu

21.07.2021

Když se řekne Provence, většině lidí se vybaví levandule. A fialové květy samozřejmě nechybí mezi desény stejnojmenné kolekce od píseckého Kvalitexu. Mezi novinkami najdete také romantický motiv růží v Shabby chic stylu nebo roztomilé kopretiny v moderních barevných provedeních. Kvalitex tak dokazuje, že květinové motivy nepatří jen na chalupu nebo do ložnice našich babiček.

Levandule je pro mnohé synonymem regionu Provence. Její vůně navíc údajně zklidňuje a působí proti nespavosti, takže v ložnici určitě má své místo.

"Provence je jednou z našich nejprodávanějších kolekcí a stejně jako jiné kolekce se neustále vyvíjí. Letos jsme vsadili na vzory a barvy, které se neztratí ani v moderních a mladistvých interiérech," říká Josef Handrejch z Kvalitexu. Důkazem je povlečení s motivem drobných sedmikrásek na šedém nebo tmavě modrém podkladu.

Mezi novinkami najdete také povlečení s oboustranným potiskem, který vám umožní malou proměnu ložnice během pár sekund. U povlečení Rose si můžete vybrat mezi výraznějším vzorem růží a jemnějším s drobnými kvítky. Navíc je dostupné rovnou ve dvou barevných variantách - bílo-fialové a růžovo-zelinkavé. Povlečení Rose do ložnice vnese populární styl Shabby chic.

Atmosféru Provence si můžete dopřát i díky dekoračním povlakům na polštář s květinovými motivy. Ty jako doplněk decentně dozdobí ložnici nebo obývák, aniž by na sebe strhly příliš pozornosti.

Květinové motivy nejsou to jediné, co vám během letních nocí zpříjemní spánek. Je to především kvalitní materiál, kterým je 100% bavlna. "Lůžkoviny, které přichází do přímého kontaktu s pokožkou, by měly být z přírodních materiálů. Obzvlášť v letních měsících potřebujeme prodyšné povlečení, které dobře saje a je příjemné na omak," vysvětluje Josef Handrejch.

www.kvalitex.cz