Vývary od dvou bratří

06.02.2024

Jarda a Honza Váchovi založili Konečně vývar v roce 2013. Postupem času dovedli postup, chuť a složení k dokonalosti.

Na začátku pracovali hlavně s rodinným receptem od babičky a maminky. "Měli jsme spoustu příležitostí, jak se dostat k vaření. Mě odmalička bavilo pomáhat v kuchyni. Jsme ale kuchaři samouci. Já mám pár let praxe z restaurací v zahraničí, kam jsem jezdíval na brigády o prázdninách na vysoké škole. Tam jsem se naučil, že se dá vařit bez pochybných dochucovadel a že kvalitní suroviny jsou základ," říká Jaroslav.Následně se spojili s doktorem inženýrem Miroslavem Čeřovským z VŠCHT, který v té době vedl katedru konzervárenství, a ten jim pomohl uvařit vývar tak, aby byl dobrý a zároveň měl takovou sílu, jakou má mít.

A čím vývar posiluje vaše zdraví a imunitu?

1. Obsahuje velké množství esenciálních a neesenciálních aminokyselin ve formě, kterou tělo snadno absorbuje, protože je tekutý.

2. Vývar z kostí obsahuje kolagen pro pojivové tkáně a pro sílu kůže zevnitř a jemnost na povrchu. Napomáhá tvorbě elastinu, udržuje svěží pleť.

3. Aminokyseliny v kostním vývaru stimulují syntézu svalových proteinů, která je nezbytná pro růst a údržbu kosterního svalstva.

4. Podporuje zdravý mozek, pomáhá chránit pohyblivost kloubů a celkovou vitalitu těla. Vývar je ideální před sportem i po něm, urychluje regeneraci a zlepšuje celkové zdraví.

5. Ve vývaru je želatina, zlepšující spánek, kognitivní funkce a působící proti stárnutí.

6. Je tekutý a zvyšuje hydrataci a pro rehydrataci je účinnější než voda díky elektrolytům a uhlohydrátům.

Vývar je tak základem dobrého a zdravého vaření. Konečně vývary koupíte na rohlik.cz, scuk.cz, sklizeno a ve vybraných farmářských obchodech.