Vyzkoušejte hladký účes podle Martina Loužeckého

04.03.2024

Jak rychle a jednoduše vytvořit hladký účes, když spěcháte do práce nebo na schůzku? Vyzkoušejte novinku ve světě hair stylingu – vysoušecí žehličku Dyson Airstrait, která narovná hřívu bez extrémních teplot jen díky proudění vzduchu. Vlasový stylista Martin Loužecký z Hairthusiasts nám poradil, jak s přístrojem pracovat, abyste si i vy sama v pohodlí domova dokázala vytvořit skvělý účes na každý den.

Jak funguje vysoušecí žehlička

Unikátní vysoušecí žehlička Dyson Airstrait prameny současně vysouší a přitom narovnává, navíc bez použití extrémních teplot. Přístrojem prochází 11,9 litrů vzduchu za sekundu, takže výsledný proud je natolik silný, že zvládne sušení i styling během jednoho kroku. Zjednoduší se tak vaše vlasová rutina a vytváření hladkého účesu se výrazně zrychlí, protože nemusíte vlasy nejprve fénovat a poté žehlit. Navíc je přístroj šetrnější než klasická žehlička, jelikož nevyužívá extrémní teploty. Proud vzduchu směřuje dolů pod úhlem 45° a vytváří napětí potřebné k vyrovnání vlasů pro hladký konečný účes s menším poškozením a lámáním. "Práce s Dyson Airstrait je neuvěřitelně snadná, protože má spoustu inteligentních řešení. Například když s přístrojem přestanete pracovat, automaticky se vypne, a jakmile začnete opět vlasy žehlit, žehlička se sama zapne," popisuje kadeřník Martin Loužecký.

V čem se Dyson Airstrait liší od klasické žehličky?

Klasická žehlička na vlasy používá vyšší teploty, proto vlasy více tvaruje a vyhlazuje. "Po žehlení běžnou žehličkou jsou vlasy úplně placaté a chybí jim přirozený objem. Po použití Dyson Airstrait jsou však vlasy krásně hladké a stále působí zdravým dojmem. Je to úplně nový rozměr hladkých vlasů, a přitom je to až překvapivě snadné, speciálně při domácím použití. Vytváří opravdu přirozené výsledky," říká Martin Loužecký. Zatímco klasická žehlička na vlasy se používá, až když jsou vlasy suché a dobře rozčesané, Dyson Airstrait můžete používat jak na suché vlasy, tak i na mokré.

5+1 rada Martina Loužeckého, jak s Dyson Airstrait pracovat

1. Nastavte správně teplotu: "Když jsou vlasy jemnější, určitě bych volil menší stupeň teploty, protože nejvyšší stupeň není nutný. Pokud máte vlasy kudrnaté nebo dokonce afro, nastavil bych vyšší výkon. Nemusíte mít obavy, i na plný výkon 140 °C se bude přístroj k vlasům chovat šetrně. Některé klasické žehličky vyvíjí teplotu okolo 220 °C, což může hřívu opravdu zničit, to se vám s Dyson Airstrait nestane."

2. Pracujte pomalu: "Nejdůležitější je pracovat s přístrojem pomalu a jemně, poté se vlasy krásně vyhladí a nemusíte pramen přejíždět dvakrát."

3. Pohybujte přístrojem plynule: "Dávejte si pozor, abyste při projíždění pramenu s Airstrait nezastavovali, ale pokračovali pořád v plynulém pohybu směrem dolů."

4. Sledujte displej: "Airstrait má speciální nastavení, když foukáte mokré nebo suché vlasy. Stačí jen sledovat pokyny na displeji, je to opravdu jednoduché!"

5. Používejte termoochranu vlasů: "Tepelná ochrana je vždy žádoucí, ať už jde o fénování, klasické žehlení vlasů anebo práci s vysoušecí žehličkou."

6. Čistěte filtr jednou měsíčně: "Filtr je zapotřebí pravidelně čistit, aby se Airstrait nepřehříval. Jedině tak dosáhnete perfektních výsledků a zdravých vlasů. Nečistoty z vnější klece filtru a z vnitřní síťky filtru je třeba otřít měkkým suchým hadříkem."

Video zde

Hladký účes krok za krokem

"Hladké vyfoukané vlasy budou vždy perfektní volba! Můžeme si vzít příklad z Jennifer Aniston," říká Martin Loužecký. Jak tedy takový přirozeně hladký styling vytvořit?

1. Vlasy umyjte a ošetřete kondicionérem, jemně z nich ručníkem "vymačkejte" vodu. Nikdy mokré vlasy nedrhněte, abyste je nepolámala.

2. Naneste tepelnou ochranu.

3. Nastavte na Dyson Airstrait teplotu dle typu vašich vlasů na 80 °C, 110 °C nebo 140 °C.

4. Secvakněte pramen mezi ramena přístroje. Začněte s vysoušením a vyhlazováním u kořínků vlasů, můžete se přiblížit opravdu až k hlavě a nemusíte se bát, že byste si spálila pokožku, protože všechen horký vzduch směřuje od hlavy do prostoru.

5. Pomalu a plynule přejíždějte až ke konečkům. Narovnejte takto postupně všechny prameny.

6. Pokud budete chtít, můžete z vyhlazených a vysušených vlasů následně vytvořit účes dle vlastní fantazie.

Tip: Osvěžte suché vlasy!

Dyson Airstrait je možné použít nejen na mokré vlasy, ale i na suché. Pokud budete chtít vyrovnat suché vlasy a osvěžit svůj styl, zvolte režim "Dry" a zvolte dle typu vašich vlasů teplotu 120 °C, 140 °C nebo použijte režim Boost pro maximální stylingový efekt. Výsledkem bude přirozeně rovný look.

Víte, že…

• Když jsou vlasy mokré, jsou jejich vodíkové vazby poddajnější a snáze se "obnovují".
• Pomocí kombinace vlhkosti a proudění vzduchu lze vlasy účinně upravovat bez extrémního tepla.
• Použití nižších teplot a obnovení vazeb vlasů z mokrého stavu znamená, že jejich vnitřní struktura je chráněna, takže mohou odrážet více světla a dosáhnout lesklého vzhledu.