Wrapáček na chleba už znají skoro všichni

02.03.2022

Pro ty z vás, kteří o něm ještě neslyšeli, přinášíme stručné informace o jeho fungování při uchovávání pečiva. Funkční pytlík na pečivo firmy Wrap Up je vybavený speciální vnitřní textilií s nánosováním s protiplísňovou úpravou. Unikátní membrána zajistí chlebu delší čerstvost oproti utěrce i jiným pytlíkům na pečivo.

Membrána propouští vzduch, takže pečivo se nezapařuje jako v igelitu, ale zpomaluje únik vlhkosti, proto chleba vydrží déle čerstvý. Tím se dvouvrstvý funkční pytlík liší od běžných bavlněných nebo lněných obalů, ve kterých pečivo také dýchá, ale velmi rychle okorá a tvrdne. Je vhodný i pro bezlepkové pečivo, rohlíky nebo housky. Vnitřní textilie je atestována SZÚ pro styk s pečivem.

Co umí wrapáček - funkční pytlík na pečivo?

Udržet pečivo opravdu déle čerstvé
Nahradit jednorázové plastové sáčky
Vypadat krásně a elegantně
Vystačit se snadnou údržbou

Pytlík na chleba – wrapáček – se dá pořídit v různých vzorech.    Foto: Wrap Up
Pytlík na chleba – wrapáček – se dá pořídit v různých vzorech. Foto: Wrap Up

Elegantní doplněk nejen do kuchyně

Pytlík wrapáček je tak kompromisem mezi utěrkou a igelitovým sáčkem a v kuchyni už pro něj nepotřebujete chlebníky. Naopak stane se hezkým doplňkem vaší kuchyně, vnější část pytlíku je bavlněná a můžete si vybrat z mnoha vzorů, od tradičních puntíků, přes levandulové a modré vzory až po moderní hořčicové a květinové půlené vzory nebo čistě režnou bavlnu. Wrapáčka můžete vzít s pečivem i na terasu při grilování, na chalupu, nebo s vámi pojede na dovolenou, kde si na kvalitním českém chlebu pochutnáte několik dnů, v horku u moře i za deště pod stanem.

A vyrazit s ním můžete i na nákupy, v pekařství si do něho koupíte pečivo bez sáčku a budete úplně bezobalově trendy.

Wrapáčky šijeme v různých velikostech.    Foto: Wrap Up
Wrapáčky šijeme v různých velikostech. Foto: Wrap Up

Snadná údržba

Wrapáčci jsou na údržbu jednodušší než běžné pytlíky. Vnitřní textilie je hladká, dá se lehce vytřepat od drobků, utřít od mouky čistým hadříkem nebo ubrouskem a není důvod k praní. Když se zašpiní bavlněná část, můžou se prát v pračce bez aviváže, ale stačí i přemáchnout v ruce. Je to cesta k udržitelnosti i v domácnosti.

Kolekce do kuchyně s jemným šedým vzorem. Foto: Wrap Up
Kolekce do kuchyně s jemným šedým vzorem. Foto: Wrap Up

Český výrobek

Funkční pytlíky firmy Wrap Up jsou českým výrobkem, užitný vzor vymyslely dvě sestry ve Frýdlantu nad Ostravicí a šijí je šikovné švadlenky i chráněné dílny na Moravě jen z českých materiálů. Kromě funkčních pytlíků také vyrábí textilní ošatky na pečivo pro servírování a doplňky do kuchyně, například chňapky, obaly na sklenice, podložky a podšálky pro stolování apod. ve stejných vzorech, aby se daly vytvořit krásně sladěné kolekce. Pytlík je také vhodným a praktickým dárkem.

Přímo ve značkové prodejně Wrap Up ve Frýdku-Místku na Zámecké 56 je možno si vybrat z velkého množství funkčních pytlíků na pečivo. Foto: Wrap Up
Přímo ve značkové prodejně Wrap Up ve Frýdku-Místku na Zámecké 56 je možno si vybrat z velkého množství funkčních pytlíků na pečivo. Foto: Wrap Up

Kde si můžete wrapáčky koupit

Wrapáčky si můžete prohlédnout a zakoupit ve více než 30 partnerských prodejnách v České republice. Jsou to hlavně řemeslná pekařství a bezobalové obchody nebo prodejny farmářských potravin. Pokud plánujete třeba výlet do Beskyd, tak můžete navštívit firemní značkovou prodejnu ve Frýdku-Místku u Frýdeckého zámku.