Zabavené děti – spokojení rodiče

16.06.2021

Podpora kreativity, fantazie a manuální zručnosti

Dost bylo času stráveného u počítače! Umožněte dětem rozvíjet své přirozené schopnosti jako jsou fantazie a kreativita. Tvoření je zábava pro děti v každém věku.

Léto je za dveřmi a děti by si po dlouhém období online výuky měly odpočinout od obrazovek a aktivně si vytvářet vlastní zábavu. Bohužel je prokázáno, že většina dětí ztratí životní cestou od předškoláka ke středoškolákovi velkou část své přirozené kreativity. Je tedy na nás, jak je budeme rozvíjet a kam se budou posunovat. Odkládat malé děti k monitorům je pohodlné, ale velmi krátkozraké...

To byl také motiv pro nás, dvě mladé ženy, že jsme před lety založily firmu s tvořivým materiálem. Firma Think Creative je zaměřená na manuální činnosti a rozvoj dětí od cca 2 let po školáky. Naše výroba vlastních kartonových a dřevěných výřezů je zaměřená na rozvoj jemné motoriky u dětí. Provlékáme, spojujeme, šijeme atd. Chceme, aby děti trávily čas smysluplně, měly radost ze svých výrobků a proto se snažíme je odvést od všudypřítomné elektroniky.

Neustále rozšiřujeme i nabídku tvoření z přírodních materiálů od českých výrobců - papír, dřevo, plsť, buničina, písek. Nabízíme didaktické, zejména dřevěné, přírodovědné pomůcky - např. razítka, pexesa, domina, vkládačky. Velká část našich výrobků je vhodná k Montessori pedagogice. Ze zahraničí dovážíme pěnová razítka, samolepky, komponenty a tvořivé sady. Mimo to máme i širokou škálu výtvarného materiálu od českých a italských výrobců.

Myšlenka podnikání ve vlastní firmě vznikla v době našeho působení v mateřském centru a od té doby se posunujeme s vlastními dětmi stále vpřed. Spolupracujeme s MC, MŠ, ZŠ, volnočasovými centry, obcemi a táborovými organizacemi. S našimi výrobky aktivně pracujeme, neustále něco tvořím. Fota z dílen a kroužků pak přidáváme k jednotlivým produktům, slouží jako inspirace pro rodiče a pedagogy, podobně jako naše videonávody na IG a FB. Na své si u nás přijdou nejen děti, ale i tvořivé maminky a babičky (peří, korálky, dřevěné věnce na lapače snů atd.)

Přejeme všem krásné a tvůrčí léto

Více na eshop.thinkcreative.cz


www.thinkcreative.cz