Zásnubní prsten, výjimečný šperk na celý život

18.05.2021

Zásnubní prstýnek je obvykle zásadním milníkem ve vztahu dvou lidí a symbolizuje důležité rozhodnutí strávit spolu zbytek života. Ženy navíc tento šperk s oblibou nosí desítky let po svatbě, aby jim připomínal okamžik zasnoubení. Nejen proto je moudré neponechat jeho výběr náhodě a dobře se informovat o dostupných možnostech.

Drahokamy v záři reflektorů

V obvyklém designu zásnubních prstenů je nejvýraznějším prvkem tohoto pro vztah významného šperku centrální kámen. Tradiční volbou jsou zásnubní prsteny s diamantem, trendy ale v současnosti přejí také dalším drahokamům, které okouzlují rozličnými barvami. Oblibě se těší například něžné, bledě modré akvamaríny, tajemné tmavě modré safíry, zelené smaragdy nebo rudé rubíny.

Materiál, který vydrží

Když mluvíme o šperku na celý život, kvalitní, odolný kov by měl být samozřejmostí. Z poškrábaného povrchu po pouhých pár týdnech nošení určitě nikdo radost nemá. Naprostou klasikou je zlatý zásnubní prsten, zlato totiž má všechny žádané vlastnosti a je dostupné hned ve třech barvách. Pokud vás úplně neláká nejtradičnější žluté zlato, velký výběr je i mezi zásnubními prsteny z bílého nebo romantického růžového zlata.

Styl prstýnku

Design kroužku je čistě otázkou osobního vkusu, a protože je výběr pestrý, určitě se najde ten pravý šperk pro každého. Minimalisté a tradicionalisté obvykle sází na nadčasové solitéry, tedy jednoduché kroužky s pouze jedním výrazným kamenem. Právě takovou obroučku s diamantem vlastní například i Michelle Obama. Náročnější příznivci všeho třpytivého se shlédnou v prstenech s více drahokamy. Velice populární jsou obroučky s jedním větším kamenem ve středu nebo prsteny ve stylu pavé, které jsou po obvodu poseté drobnými diamanty.

Zaostřeno na detail

Zajímavé efekty vytváří různé způsoby usazení kamenů a jejich brusy. Nejtypičtějším brusem je kulatý a diamanty tak můžeme vídat i pod označením brilianty. Oblíbené jsou také oválné kameny, čtvercový brus zvaný "princess" nebo tzv. smaragdový brus ve tvaru obdélníku, který se ale nepoužívá jen pro smaragdy.
Osazení v podobě krapen, které vypadají jako malé drápky, dá vyniknout třpytu drahokamu a obzvlášť se hodí ke kulatému brusu. Velmi populární je typ osazení halo, který nosí třeba Kate Middleton. Vybavujete si její prsten s velkým safírem zdobeným okolo drobnějšími diamanty? Takzvaný halo design tvoří právě velký drahokam ve středu osázený po obvodu menšími kameny.

Tipy na závěr

Jestli váháte, kolik do zásnubního prstýnku investovat, rad ohledně utrácení 2 až 3 měsíčních platů se držet nemusíte. Stačí pečlivě zvážit, zda je za danou částku možné pořídit opravdu kvalitní prsten, který může ženu provázet celá desetiletí. Předem také myslete na nošení po svatbě se snubním prstenem. Spousta žen ráda volí snubní prsteny s diamanty nebo sahá po eternity prstenech s kameny po celém obvodu. Zvažte tedy, jak je vybraný zásnubní prsten kombinovatelný.

Nezbývá než vám popřát šťastný výběr, na jehož konci budete mít radost nejen z půvabného šperku, ale také z nadcházející nové životní etapy. Ať oči vaší vyvolené září štěstím víc než všechny drahé kameny světa!