Zelený jíl Argital a jeho zázračné účinky na naši pokožku

16.06.2023

Už jste slyšeli o zeleném jílu? Pokud ne, rozhodně stojí za Vaši pozornost. Zelený jíl je druh minerální horniny, která se pro své jedinečné účinky používá v přírodní kosmetice. Je to velmi univerzální pomocník, protože ho můžeme použít na celé tělo, pleť, a dokonce i vlasy.

Italský zelený jíl Argital je mořského původu a obsahuje velké množství minerálů a stopových prvků, které mají blahodárný vliv na náš organismus. Jíl se těží během letních měsíců a poté je přirozeně sušen na přímém slunci a následně rozmělněn na jemný prášek.

Vyzkoušejte zelený jíl na vlastní kůži

O zeleném jílu je známo, že dokáže z pokožky absorbovat toxické látky, zbavit ji nečistot a nadbytečné mastnoty. Kromě toho pokožku přirozeně vyživuje, zpevňuje a zanechává ji hladkou a pružnou. Prášek ze zeleného jílu se nejčastěji používá k výrobě pleťových masek a tělových zábalů nebo lze přidat také do koupele pro detoxikaci, uvolnění a zeštíhlující efekt. Jíl ve formě gelu, koloidního roztoku jílu ve vodě, pak přidává Argital jako účinnou složku do většiny svých kosmetických produktů.

Vyživená pleť bez vrásek

Zelený jíl má díky svému složení spoustu pozitivních účinků na pleť a dokáže jí tak dopřát tu nejlepší péči, kterou si zaslouží. Je velmi bohatý na křemík, který podporuje tvorbu kolagenu v pokožce, a dodává jí další cenné látky, které jí stimulují a regenerují. Zelený jíl též pohlcuje volné radikály a jiné škodliviny a udržuje tak pokožku zdravou a pružnou, působí proti jejímu předčasnému stárnutí. Proto jej Argital využívá jako hlavní účinnou látku ve svých přípravcích proti vráskám.

Zelený jíl je vhodný pro všechny typy pleti. Pozitivní vliv má také na mastnou pleť se sklony k akné, kterou čistí a normalizuje. Pro tento případ doporučujeme Argital - Krém na akné a červenání pleti s echinaceou. Extrakt z echinacey působí spolu s jílem a dalšími bylinkami protizánětlivě. Dodává pleti potřebnou výživu, neucpává póry a odvádí přebytečnou mastnotu.

Do plavek bez celulitidy

Celulitida neboli pomerančová kůže se netýká pouze žen, které mají kila navíc. Celulitida se objevuje již u mladistvých dívek a mladých žen. Ačkoliv se jedná spíše o estetickou záležitost, její zhoršování může upozorňovat na jiné zdravotní problémy. Vyskytuje se především v oblastech, kde se ukládá více podkožního tuku. Nejčastěji se jedná o hýždě a stehna. Celulitidu můžeme ovlivnit pitným režimem, zdravou stravou a pohybem.

Další pomocník v boji proti celulitidě je náš oblíbený zelený jíl. Zelený jíl formuje postavu, podporuje krevní a lymfatický oběh a pokožka je po něm krásně hladká a pružná. Právě proto skvěle fungují zábaly ze zeleného jílu. Zábal nanesete v dostatečném množství na problematickou partii, přikryjete např. papírovou utěrkou nebo fólií a ručníkem a necháte působit alespoň 30 minut. Poté jej nejlépe odstraníte pomocí teplé vody a houbičky.

www.cosmeticanatura.cz
www.argital.cz