Železo, partner na celý život

03.12.2021

Bude vám oporou při boji s podzimní únavou a vyčerpáním. Povzbudí také váš imunitní systém, pomůže s tvorbou červených krvinek a hemoglobinu nebo optimálním přenosem kyslíku v těle. . Bez železa se zkrátka neobejde řada životně důležitých procesů. Jsou to však právě ženy, které častěji postihuje jeho nedostatek .
Vyšší potřeba železa začíná být u žen patrná již v období dospívání a souviset může se zpočátku nepravidelnou menstruací. Spolu s krví totiž tělo přichází i o železo, a zatímco ztrátu v případě běžného cyklu je schopno kompenzovat, až dvojnásobný úbytek spojený s poruchami v podobě silné, nepravidelné nebo prodloužené menstruace může představovat problém.

Nejvýraznější rozdíl se týká věkové kategorie 15 až 50 let. Ženy v té době potřebují přibližně 15 mg železa denně, což je zhruba o třetinu více než stejně staří muži. A to nemluvíme o těhotenství, kdy platí pověstné jíst za dva a potřeba tohoto minerálu stoupá až na 30 mg denně. V období kojení by měly maminky svému tělu dopřát přibližně 20 mg železa denně.

Železné zásoby

Doplnění železa je čistě v naší režii. Základním zdrojem je pestrá a vyvážená strava. Obzvláště bohatá na železo jsou játra, výborné je i takzvané červené maso, například libové hovězí. Vysoký obsah tohoto stopového prvku mají i potraviny rostlinného původu jako luštěniny, ořechy, sušené hřiby a řada dalších. Železo z nich je však hůře vstřebatelné, proto je dobré je konzumovat spolu s vitamínem C, který jeho biologickou dostupnost zvyšuje.

Podzimní výbava

K doplnění železa slouží i tekutý přípravek Salus Floradix Železo+. Kromě železa obsahuje i vitamíny B2, B6, B12 a C, které přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání. Další výhodou je dobrá vstřebatelnost železa, kterou podporuje jak použitá forma glukonátu železnatého, tak vitamíny B2 a C. Ve složení nechybí ani výtažky z bylin a ovocných šťáv.

Doporučená maloobchodní cena je 339 Kč (250 ml).

Více na www.floradix-zelezo.cz.

Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.